Facebook Google+ Twitter

Palikot: Zostałem przyjęty owacyjnie. Buczeli na mnie kibole

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że młodzi ludzie protestujący przeciwko ACTA zimno przyjęli Janusza Palikota. Okazało się, że to byli kibole i przynajmniej połowa zgromadzonej widowni było po stronie popularnego posła.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakJanusz Palikot powiedział, że został przywitany owacyjnie przez młodzież protestującą przeciwko ACTA. Według niego połowa popierała jego obecność podczas proteście. Potem jednak umilkła, i do gry wkroczyła niewielka grupa kiboli nasłana przez Jarosława i Zbigniewa - powiedział Palikot w "Siódmym dniu tygodnia".

Skrytykował również media za to, że przedstawiły nieuczciwie relację z tego wydarzenia.

Palikot przedstawił rozwiązania problemu ACTA; według niego rząd powinien stworzyć fundusz, który płaciłby światowym korporacjom za ich produkty, filmy, muzykę etc. W efekcie Polacy mogliby dalej korzystać za darmo z usług przemysłu rozrywkowego.

Ponadto Palikot zaprosił Jacka Kurskiego pod amerykańską ambasadę, gdzie będzie protestował przeciwko naciskom USA na rząd polski w sprawie ACTA.

Sprawę nacisków Jacek Kurski uznał za skandaliczną. Nie chodziło mu jednak o samą próbę naciskania Amerykanów na Tuska, ale o reakcję premiera, świadczącą o tym, że jest marionetką obcych państw. Kurski podkreślił, że niebywałym faktem jest to, że dla Tuska ważniejsza jest opinia rządu obcego państwa niż głos własnego społeczeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Palikot chyba inaczej odbiera rzeczywistość... W takim razie z jego relacji wynikają dwie nieprawdziwe rzeczy, mianowicie że pod Pałacem była albo młodzież, albo kibole (a ci ostatni mieli stanowić połowę zebranych). Prawdą jest, że na Krakowskim był cały przekrój społeczeństwa i ludzie z naprawdę wielu skrajnych środowisk (od Gazety Polskiej po Dominika Tarasa). Stałam w różnych miejscach w tłumie podczas przemówienia Palikota, ponieważ robiłam zdjęcia. I mogę powiedzieć, że swoje niezadowolenie nie wyrażali kibole, a właśnie młodzież, która apelowała wcześniej o nieupolitycznianie pikiety. Ale nie tylko młodzi, także nieco starsi, kobiety, mężczyźni.... Jestem ciekawa na jakiej podstawie ocenia się, że ktoś jest kibolem, skoro nie posiada przy sobie żadnego emblematu klubu itp?

Do jednego można się zgodzić, media rzeczywiście źle relacjonują wydarzenia związane z ACTA... ale nie w kontekście Palikota. Polecam filmik: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L7nYWSruFSA

I jeszcze jedno, to nie było tylko "buczenie", a kilkaset gwizdów i o wiele mocniejsze hasła niezadowolenia (obok mnie pewna pani żegnała Palikota okrzykiem "Wracaj do Tuska"). Zainteresowanym polecam obejrzeć filmik spod Pałacu, który jest na W24 :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.