Facebook Google+ Twitter

Palikowa lista Kwaśniewskiego

Aleksander Kwaśniewski swoim nowym, lecz jakże genialnym pomysłem, zamierza "opalikotować" SLD. LiD kompletnie nie wypalił, dlatego teraz mówi, że Paliki i SLD, to jest pomysł na 25 procentowe zdobycie terenu. Taki układ da na to szansę?

Zaledwie instytut Homo Homini opublikował najnowszy swój sondaż, a już czytam, że: "Co czwarty Polak chce listy Kwaśniewskiego". Jeżeli z tego sondażu wynika, że na listę SLD chce zagłosować 16 proc. a na RP 3 proc. wyborców, a dopiero na jakąś ewentualną wspólną listę 25 proc., to skąd redakcja wysnuwa wniosek, że 25 proc. Polaków chce listy Kwaśniewskiego?


Redakcja "Wprost" brnie jednak dalej, a wielki tytuł głosi wszem i wobec, że "Kwaśniewski daje lewicy miejsce na podium" - a to jest już wyraźna próba przekupienia elektoratu. Gdyby SLD groził jakiś "Potop", i gdyby w obecności Leszka Millera kręcił się jakiś Zagłoba, to Miller mógłby z równą uprzejmością odpowiedzieć; "A SLD daje (ofiaruje) jego Wysokiej jasności A. Kwaśniewskiemu Niderlandy".


Jak Aleksander Kwaśniewski może coś dać lewicy skoro sam jeszcze nic nie ma? Koalicja SLD-Ruch Palikota, ma bardzo małe szanse na powstanie, listy jeszcze nie ma, RP kojarzony jest raczej z prawicą, a do lewicy coraz ma dalej. Były prezydent stoi jeszcze w rozkroku i na razie nie wie, do jakiej partii chce wstąpić, lecz jakże bardzo pragnie coś jednak stworzyć i koniecznie pod swoim patronatem.


RP widocznie bardzo dobrze zapładnia zgorzkniałe umysły, bo ledwo Marek Siwiec odszedł z SLD, a już w "Stajence" RP został szczęśliwym ojcem dziecka, które nazwał "Ruch Europa Plus". Maluch, jak to maluch, jeszcze w pieluszkach, a już jego ojciec ma nadzieję, że przez ten rok ten maluch tak mu okrzepnie, że znowu da mu ciepłą posadkę i gorący "zasiłek rodzinny" w PE. Jednak coś mi się zdaje, że zasiłek rodzinny będzie mniejszy, natomiast należał się będzie dodatek dla ojców samotnie wychowujących swój pomysł.


Aleksander Kwaśniewski chciał już rozbić, SLD doprowadzając do powstania LiDu. Następnym pomysłem była koalicja SLD z PiSem, a obecnie idea stworzenia koalicji SLD-RP, oraz powołanie jakiejś społecznej "Listy Kwaśniewskiego". Wszystkie te idee po kolei legły w gruzach, a A. Kwaśniewski, tak jak Marek Siwiec, zostaje jednak coraz bardziej osamotniony. Kto wie dlaczego tak się dzieje?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Panie Grzegorzu!
Lepiej glosować na program człowieka który daje gwarancje, że własnie ten przedstawiony program będzie realizował. Kwaśniewski też obiecywał program nowoczesnej lewicy a widzimy dokąd nas zaprowadził - państwo klerykalne, konkordat, 30 pielgrzymek do papieża itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego właśnie na Kwaśniewskiego? Czy lepiej głosować na człowieka czy na jego program?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.