Facebook Google+ Twitter

Palisz? Od listopada kupisz tylko samogasnące papierosy

Od 17 listopada 2011 roku fabryki wyrobów tytoniowych w Unii Europejskiej będą musiały produkować papierosy samogasnące. Komisja Europejska uznała, że nowe rozwiązanie pozwoli zmniejszyć liczbę pożarów, w których rocznie ginie 70 tys. osób.

 / Fot. Tomasz Sienicki/licencja CC 3.0Nowe produkty nie będą różniły się od dzisiejszych. Na papierosach pojawią się dwie papierowe obrączki, które będą słabiej przepuszczać tlen - dzięki temu, po odłożeniu używki do popielniczki, papieros powinien sam zgasnąć.

Do wyrobu nowych produktów potrzebna będzie specjalna, droższa bibułka. Rolka papieru z nadrukowanymi paskami kosztuje ok. 10 euro, czyli o ok. 4 euro drożej niż zwykła. W Unii Europejskiej produkcją takich bibułek zajmuje się tylko 6 firm, które nie planują podwyżek cen.

Schweitzer-Mauduit, jeden z dostawców papieru, planuje otworzyć fabrykę w Stykowie pod Łodzią. Będzie produkował bibułki, które mają być tańsze od dostarczanych przez Niemców i Austriaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem palący i ten pomysł mi się podoba. Najczęściej przestrzegam wszystkich zasad bezpieczeństwa ale czasami odłożę papierosa i idę odebrać telefon, a później mówię rozmówcy - Ty poczekaj moment ja tylko zgaszę peta, rozmówca czeka i licznik rozmów bije. Może i będą droższe ale to się wyrówna z kosztami odkładanych słuchawek i chwil milczenia w czasie rozmowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.