Facebook Google+ Twitter

Paliwowa gorączka. Ministerstwo planuje podwyższenie akcyzy?

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-07-22 08:48

Konflikty w pobliżu złóż ropy naftowej zawsze wywoływały gorączkę na rynkach światowych i podwyżki cen paliw. Instalacja gazowa w aucie też niewiele pomoże...

Cena ropy na giełdach bije rekordy wszech czasów i nie widać końca wzrostów. Odczuwamy to wszyscy, ceny paliw na polskich stacjach idą w górę.

fot. Lucyna UsińskaNic więc dziwnego, że kierowców niepokoją plany resortu finansów, który chciałby podnieść akcyzę na paliwa. W planach są m.in. dodatkowe dochody do budżetu osiągane poprzez przywrócenie akcyzy na benzynę do poziomu, jaki obowiązywał do września 2005 r. A to oznaczałoby podwyżkę na stacjach co najmniej o 25 gr na litrze. Co przy tym ważne - "ucieczka w gaz", którą wybierało do tej pory wielu posiadaczy pojazdów, może okazać się nieopłacalna. Już bowiem od września ma wzrosnąć akcyzy na autogaz - i to aż o 40 proc. Wczoraj pojawiła się jednak iskierka nadziei, że wyższych podatków na razie nie będzie. Jak poinformował minister finansów, Stanisław Kluza, rząd rozważa możliwość utrzymania akcyzy na benzynę na obniżonym poziomie z powodu... wysokich cen ropy.
(mu)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.