Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14974 miejsce

Pamiątka z wakacji

Wydaje się, że nasze nadmorskie kurorty nie mogą konkurować ze świetnie rozreklamowanymi wczasami za granicą. Może jednak warto wybrać się nad polskie morze?

Pani Magda zaraz po znalezieniu bursztynu. / Fot. Piotr ŻyłaWakacje w pełni. Wielu z nas powróciło już z zaplanowanych znacznie wcześniej W poszukiwaniu "bałtyckiego złota"... / Fot. Piotr Żyłaurlopów, a wielu dopiero się wybiera. Część wyjedzie podziwiać uroki zagranicznych kurortów, a inni bedą wypoczywać w kraju.

Pani Magda postanowiła spędzić wakacje nad Bałtykiem, w miejscowości Rowy, i mimo kapryśnej pogody tego wyjazdu długo nie zapomni. Pod koniec lipca aura nie sprzyjała plażowaniu, a stan morza kąpielom. Sztormowa fala wyrzucała na plażę masę wodorostów, śmieci z przepływających statków, ale także to, z czego nasz kraj kiedyś słynął - bursztynów. Wielu z tych, którzy po ustaniu nawałnicy wybrali się na spacer po plaży mogło się o tym przekonać i samemu zbierać większe lub mniejsze okazy. Wśród nich była także pani Magda. Bursztyn zwany "bałtyckim złotem", jantarem czy też sukcynitem, który znalazła, waży 250 gram i stanie się na pewno jedną z cenniejszych pamiątek z jej wakacyjnych podróży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Asia Strudzinska
  • Asia Strudzinska
  • 27.08.2010 13:27

WOW... Magda, gratuluje skarbu!
a za rok zycze jeszcze wiekszego!;)
pzdr :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki ten Bałtyk szczodry...jeszcze są bursztyny i to jakie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.