Facebook Google+ Twitter

Pamiątki polskie w Austrii

Na całej kuli ziemskiej nie ma dziś kraju, w którym nie byłoby polskich pamiątek, świadczących o chlubnej historii naszego narodu. Również Austria ma ich również sporo, i to niezwykle interesujących.

Jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku ulubionym miejscem letniego odpoczynku wielu Polaków pozostanie Chorwacja. Niedaleko tam, niedrogo, a pogoda ta sama co na Riwierze Francuskiej czy na Florydzie. Wielu Polaków podróżuje samolotem, inni znowu autobusem, jednak najciekawiej - choć może nie z perspektywy kierowcy - przedstawia się podróż własnym środkiem lokomocji w postaci samochodu.

W takim przypadku rada rodzinna ustala trasę: na Wiedeń, autostradą A2 w kierunku Villach i następnie do Lublany już w Słowenii i dalej w kierunku Chorwacji. Naszym turystom radziłbym zrobić sobie w Austrii troszeczkę dłuższą przerwę. Zbliżając się do miejscowości Villach zjedźmy z autostrady i skierujemy się na drogę prowadzącą ku jezioru Ossiach. Usiądźmy na brzegu jeziora i... odpoczywajmy!

Turyści udający się autostradą A2 z Polski do Włoch lub do Chorwacji, mijając Villach niejednokrotnie nie wiedzą, że zaledwie 13 km w kierunku wschodnim od tego uroczego austriackiego miasteczka znajduje się równie maleńka miejscowość leżąca na brzegu jeziora, które użyczyło jej swojej nazwy Ossiach.

Sama miejscowość Ossiach należy do powiatu Feldkirchen i ma 1703 mieszkańców. W lecie miejscowość ta pełna jest jednak turystów - w ciągu roku notuje się 23 000 wizyt. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro miejscowość ta ma klimat śródziemnomorski, a w lecie temperatura wody w jeziorze przekracza 27 stopni.

Mało kto z podróżnych udających się na południe Europy wie, że zarówno jezioro, jak również
miejscowość Ossiach są mocno związane z historią Polski. W dawnych czasach jezioro nazwane było przez miejscowych Jeziorem Milczenia, a nazwa ta opierała się na wydarzeniach z czasów wczesnego średniowiecza, których jezioro było jego świadkiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

wspaniałe opisy, i wspaniałe informacje. Wydaje mi się, że może byłoby lepiej w dziale podróże. Tyle ciekawostek. Polecam nie przegapić przejeżdzając.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.