Facebook Google+ Twitter

Pamiętacie kamery nagrywające filmy na taśmie 8 mm? Wkrótce pojawi się nowy model takiej kamery (wideo)

Kamery nagrywające filmy na 8-milimetrowej taśmie otworzyły drzwi do filmowania amatorów. Po raz pierwszy od 1982 r. Kodak zaprezentował w Las Vegas nową kamerę tego typu, choć wydaje się to dziwne w dobie cyfrowej rozrywki i możliwości nagrywania telefonem filmów w rozdzielczości 4k.

 / Fot. X-newsNikt nie wypuścił kamery nagrywającej na Super 8 od 1982 roku. Choć Kodak przez cały ten czas produkował tę taśmę. Aż do teraz. I nie mamy tu do czynienia z żadną nostalgiczną obudową Super 8, w której zamknięto kamerę cyfrową. Ta faktycznie nagrywa na 8-mm taśmach Vision 3, zamkniętych w kartridżach.

Zastosowano tu jednak nowoczesną technologię, jak np. wyświetlacz LCD, który pozwala na podgląd nagrania. Z kolei dźwięk nagrywany jest na kartę SD. Są też wyjścia na słuchawki i mikrofon.

Mamy tu obiektyw C-mount produkcji Ricoh. Jednak można wymienić go na dowolny pasujący do pierścienia. Kamera ma niesamowity, vintage'owy design. To, co tu widzimy, to wersja premium tego produktu. Będzie kosztować ok. 1 tys. dolarów. Nie wiadomo jednak jeszcze, ile będzie kosztować "wywołanie" filmu. Kamera trafi na rynek w IV kwartale tego roku.

Bloomberg/x-news

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Kodak 8mm Super 8


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.