Facebook Google+ Twitter

Pamiętacie Reksia? Jego twórca żyje na skraju ubóstwa

Animator Reksia, pan Marian Wantoła, żyje na granicy ubóstwa. Prawa autorskie, do tej popularnej niegdyś dobranocki o zabawnym psie, nie wystarczyły, by zapewnić spokojną starość. Internauci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Pomnik Reksia w Bielsku-Białej / Fot. Plushy GNU1.286-letni Marian Wantoła to współtwórca takich hitów dla dzieci jak: Reksio, Bolek i Lolek czy Marceli Szpak. Może on poszczycić się również najdłuższym stażem, jako animator w naszym kraju. Za swoje osiągnięcia otrzymał odznaczenie: Kryształowe Serce PCK.

Niestety prawa autorskie wygasły, a regulacje Unii Europejskiej o ich wydłużeniu jeszcze nie zostały wcielone w życie. Marian Wantoła nie otrzymuje więc żadnych tantiem; żyje w mieszkaniu zagrzybionym, bez wody i gazu. Nie ma też ogrzewania, gdyż siły nie pozwalają mu na przyniesienie węgla i rozpalenie w piecu.

Ta wiadomość poruszyła wielu internautów, wśród których nie brakuje fanów popularnego do dzisiaj Reksia. W serwisie Indiegogo animator Anna Białek uruchomiła zbiórkę pieniędzy na rzecz Mariana Wantoły. Celem zbiórki było zebranie 10 tys. dolarów, a każdemu, kto wpłacił 10 dolarów, obiecano autograf legendarnego animatora.

Jak donosi Dziennik Internautów do końca zbiórki pozostało jeszcze trochę czasu, ale już zebrano ponad 28 tys. dolarów, czyli o wiele więcej niż zaplanowano. Cały czas trwa zbiórka. Obecnie internauci nie martwią się już o kondycje finansową, lecz o to, czy zdrowie pana Mariana pozwoli mu na wystawienie takiej olbrzymiej ilości autografów. Wspomóżmy tego wspaniałego człowieka drobnym gestem. Reksio, Bolek i Lolek i wartościowy człowiek są warte każdej kwoty.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

W dzisiejszym świecie trzeba o wszystko walczyć , kto szybszy , sprytniejszy ten lepszy , bogatszy , i ma się lepiej , a kto robi to co umie i się zestarzał , jest zapominany i żyje często gęsto w ubóstwie , biedzie i nędzy , czy tak musi być.? Rozpada się jak grzyb ze starości , zbutwiały i rozniesie go wiatr jesienny , tak i starość ludzi poczciwych często gęsto zapomnianych , pozostawionych swojemu losowi w jego własnej biedzie , 86-letniego staruszka , może wnuczek odwiedzi , ktoś przyniesie węgiel itd. I aż przyjdzie czas na odejście do krainy zmarłych , i wtedy może ktoś o nich raczy wspomnieć choć przez chwilkę , pozostaną Bajki Bolka i Lolka i Reksia itd. Smutne jest życie ludzi zapomnianych pozostawionych na własną niedole i dole.!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co na to pomoc od naszej wspaniałej RP? Przecież dla każdego musi być jakaś minimalna emerytura, pomoc społeczna - ten pan przecież pracował...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.