Facebook Google+ Twitter

Pamiętaj! 10 marca Dzień Mężczyzn. Książkę otrzymuje Maria Goniewicz!

Dzień Mężczyzn powoli zajmuje miejsce w kalendarzu. "Nowa świecka tradycja" najwyraźniej się przyjmuje. Nie ma co się więc długo zastanawiać. Drogie Panie, w komentarzach składałyście życzenia swoim mężczyznom. Zobaczcie, czyje życzenia były najbardziej oryginalne i kto wygrał książkę.

Sonda

Drogie Panie - czy zamierzacie dziś obdarować swoich swoich mężczyzn?

Skarpetki / Fot. Loran Davis (Chocolatier), licencja GNU Wolnej Dokumentacji 1.2Za najbardziej oryginalne i zabawne uznaliśmy życzenia Marii Goniewicz:

Panowie, w Dniu Waszego zasłużonego Święta życzymy Wam dobrego odbioru - oby sygnały z Wenus i z Marsa nie zakłócały się wzajemnie.

Proste, dowcipne i na temat. Laureatce gratulujemy :-)

Po raz pierwszy w historii Dzień Mężczyzn był obchodzony 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago. W tym dniu przedstawicielka Organizacji Narodów zjednoczonych, Ingeborg Breines (dyrektorka programu Kobiety i Kultura Pokoju) wygłosiła przemówienie, w którym powiedziała, że taki dzień dałby pewną równowagę płci. Wsparcie idei ustanowienia ogólnoświatowego Dnia Mężczyzn oferowały grupy ludzi z całego świata.

W naszym kraju tradycja obchodzenia tego święta nie jest jeszcze rozpowszechniona. Umowną datą, jaką przyjęto dla Dnia Mężczyzn, jest w Polsce 10 marca. Warto zaznaczyć, że nie jest to przypadkowy dzień, ponieważ właśnie wtedy w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie 40. Świętych Męczenników z Sebasty.

Dziś w Polsce obchodzony jest Dzień Mężczyzn

Skoro w naszym kraju przynajmniej pozornie panuje równouprawnienie, to być może wszystkie panie w tym roku powinny zmobilizować swoje siły i sprawić, żeby każdy mężczyzna poczuł się 10 marca wyjątkowo. Drobny upominek, kolacja, wyjście do kina czy zwykłe życzenia na pewno potrafią zdziałać cuda i poprawić humor każdego pana.

O kim myślą warszawianki, słysząc słowo: mężczyzna?

Jeżeli brakuje Wam pomysłów na uczczenie tego wyjątkowego dnia, warto poszukać ich w internecie. Wiele witryn oferuje oryginalne możliwości na uszczęśliwienie nawet wybrednych panów. Lot szybowcem, rejs katamaranem czy skok na bungee na pewno przypadną do gustu wszystkim panom lubiącym ekstremalne przygody. Tych lubiących różne gadżety można obdarować elektronicznym korkociągiem albo cyfrową ramką na zdjęcia. Tradycjonalista na pewno ucieszy się z portfela, książki lub dobrych skarpet:)

Jakie upominki szykujecie dla swoich mężczyzn? Zapraszamy do udziału w sondzie (po prawej stronie)!

Złóż życzenia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

kamyczek
 • kamyczek
 • 14.03.2011 10:30

kto wygrał książkę???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie, w Dniu Waszego zasłużonego Święta życzymy Wam dobrego odbioru - oby sygnały z Wenus i z Marsa nie zakłócały się wzajemnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niechby zdrowie miał non stop, mały duży, każdy chłop,
humor niech mu dopisuje, uśmiechem swym wciąż czaruje,
niech będzie wysportowany, ode mnie ma rower dany,
niech uważa na jedzenie - taki men każdej marzenie
i jeszcze niech ma banknoty lecz nie za wiele roboty,
i zalotnie zerka w oczy, swojej pani w dzień i w nocy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maciej R.
 • Maciej R.
 • 10.03.2011 16:42

"Wydaje mi się, że Dzień Kobiet powstał z powodu ich nie doceniania w patriarchalnym świecie. Czyżbyśmy tęskniły za tym światem?" ale przecież to było lata temu. Teraz mężczyzna nie jest szanowany, więc myślę, że Dzień Mężczyzn to dobry pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Auta modnego, portfela grubego, samych sukcesów, udanych biznesów, kobiety, która kocha i rzadko się focha :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kamyczek
 • kamyczek
 • 10.03.2011 15:51

Obraz prawdziwego mężczyzny jest dzisiaj mocno zafałszowany, przerysowany i nieco karykaturalny. Życzę im dzisiaj powrotu do czasów rycerskich, aby z pieśnią na ustach głosili piękną dewizę: "Jestem mężczyzną, a nie wieprzem - ja kobiety kocham, a nie pieprzę".

Komentarz został ukrytyrozwiń
mimi
 • mimi
 • 10.03.2011 14:27

a dzien dziewczynki ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
P.L.
 • P.L.
 • 10.03.2011 14:13

Chce żebyś wiedział, że poprostu KOCHAM CIĘ:**

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Krzyska
 • Anna Krzyska
 • 10.03.2011 13:09

" Choć kobiet wiele jest na świecie.....każda w sercu ma jednego....mężczyznę Swego Kochanego !
I nie prezentem dziś wspaniałym rozczuli serce Swego Pana, lecz dobrym słowem, miłym gestem i sercem wiecznie kochającym! Życzę więc Mój Mężczyzno -Tobie byś przez rok cały był kochany i całowany, by droga Twa nie była kręta, a przy Twym boku zawsze była ta kobieta co o Tobie pamięta !!! "

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Robak
 • Mateusz Robak
 • 10.03.2011 11:27

#Monika Sztyber

Tak, tylko ze przypatrz się na 'hype' jaki jest w dniu kobiet, a jaki w dniu mezczyzn i chlopaka, tego pierwszego praktycznie nie ma, a drugi tez jest jakos tak malo widoczny... -.-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.