Facebook Google+ Twitter

Pamiętaj o przeglądzie auta po zimie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-28 08:47

Po zimie każdy kierowca powinien zadbać o kondycję swojego samochodu. Sypana na drogi sól może być zabójcza dla karoserii i podwozia auta.

Wojciech Przybylski z Instytutu Transportu Samochodowego mówi, że tak zwane środki zimowego utrzymana dróg niszczą gumowe elementy zawieszenia, plastikowe osłony, a także niektóre elementy silnika. Zaleca po zimie odwiedzić profesjonalną myjnie, w której pracownicy kompleksowo wymyją podwozie i silnik.

Wojciech Przybylski przestrzega, aby po takim zabiegu nie odstawiać od razu samochodu na parking. ponieważ możne potem wystąpić problem z uruchomieniem silnika. Najlepiej przejechać autem kilkanaście kilometrów, rozgrzać go do temperatury, która doprowadzi do wyparowania pozostałej wody.

Wojciech Przybylski mówi, że można już zmienić opony na letnie. Chodzi o to, że przy ostrym hamowaniu z dużej prędkości można doprowadzić do zniszczenia zimowej opony. Kolejna sprawa, że zimowe ogumienie zużywa się szybciej.

Wojciech Przybylski zaleca, aby przed wymianą ogumienia, nawet jeżeli całą zimę letnie opony był nałożone na felgi, wyważyć koła przed montażem. Po zdjęciu zimowych opon należy sprawdzić ich stan oraz zobaczyć czy felgi nie zdeformowały od jeżdżenia po dziurawych drogach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.