Facebook Google+ Twitter

Pamiętaj o rozliczeniu! PIT tylko do końca kwietnia

Na złożenie deklaracji PIT zostało już tylko kilka dni. Urzędy Skarbowe pękają w szwach bo, jak co roku podatnicy ten przykry obowiązek zostawili na ostatnią chwilę.

 / Fot. Fot. Materiał USW „skarbówkach” już od rana kolejki, bo na rozliczenie z fiskusem pozostało tylko kilka dni. Później należy liczyć się z nieprzyjemnościami, w tym karą pieniężną. Przed długim weekendem wielu podatników rozlicza się na ostatnią chwilę.

Zarówno 27 kwietnia, jak i 30 kwietnia, Urzędy Skarbowe czynne będą dłużej. Również w sobotę 28 kwietnia urzędy będą czynne od godz. 9 do 13. Ministerstwo finansów zachęca również do rozliczeń internetowych. Na swoich stronach dostępna jest wersja elektroniczna deklaracji. Wygodnie i w domowym zaciszu można rozliczyć się, wysyłając deklarację za pomocą poczty elektronicznej.

Dzięki tej opcji można rozliczyć PIT i nie jest do tego potrzebny żaden tzw. podpis kwalifikowany. Każdy, kto wyśle deklarację elektronicznie, otrzyma informację o potwierdzeniu dokonania obowiązku wobec urzędu skarbowego. Ministerstwo zapewnia, że jest to wystarczający dowód rozliczenia z fiskusem.

Należy pamiętać, że tylko do końca kwietnia można rozliczyć się z ewentualnych zaległości podatkowych wobec „skarbówki”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.