Facebook Google+ Twitter

Pamiętajcie o Google +1. Polecajcie ulubione materiały

Zapewne zauważyliście, że przy tytule materiału możecie znaleźć nowy przycisk. Obok popularnego "Lubię to!" z serwisu Facebook dodaliśmy, wprowadzony w ostatnim tygodniu przez Google "polecacz" "+1".

 / Fot. Wiadomości24Do czego służy "+1"? Dzięki niemu możecie polecić swoim znajomym tekst, lub galerię, która wam się spodobała. Gdy klikniecie w przycisk, link do artykułu pojawi się w waszym profilu Google. Dzięki temu znajomi, którzy go odwiedzą będą mogli zobaczyć, co wzbudziło wasze zainteresowanie. Mechanizm działania "+1" jest więc analogiczny do bardziej znanego "Lubię to!"

 / Fot. Materiały prasoweZachęcamy was zatem do polecania materiałów, które pojawiają się w naszym serwisie za pomocą "+1", tak jak robicie to na Facebooku.

Dlaczego Google zdecydowało się wprowadzić swoją wersję "Lubię to!"? Z prostego powodu, ten sposób polecania, nie tylko konkretnych artykułów, ale również stron, zdjęć, sklepów stał się hitem internetu. Już w lipcu zeszłego roku, jak donosił Facebook, polecano różne treści z pomocą "Lubię to!", aż 3 miliardy razy dziennie. Dyrektor wykonawczy Google Eric Schmidt przyznał ostatnio w wywiadzie dla Wall Street Journal, że firma ignorowała przez długi czas ruchy konkurencji. Twarde dane jednak świadczą o tym, że narzędzia społecznościowe przypadły internautom do gustu, dlatego gigant z Mountain View zrozumiał, że powinien wykorzystać sprawdzone rozwiązania.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Tak jest. Polecam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przypominam tekst, bo warto!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pomyśl jednak zanim polecisz cokolwiek" - i to jest clou tego polecania. Polecasz - bierzesz niejako odpowiedzialność za tę informację. Myślenie - Tadeuszu, ma jednak kolosalną przyszłość bo z teraźniejszością bywa różnie. I poprzecznie i podłużnie.
Tadeuszu! Ktoś widocznie czajnikuje się na moje komentarze i jak się jakiś ukaże - wali czerwonymi łapami. Ma się tych "przyjaciół", hi, hi. Powiem Ci w zaufaniu, że mam na zbyciu wór czerwonych łap, ale trzymam je na czarną godzinę. Może się kiedyś te łapska przydadzą, bo przezorny zawsze ubezpieczony jest. Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Ty to robisz?

Ewciu, jak Ty to robisz? W jednej minucie pokazał się mój komentarz, od razy Twój i od razu z czerwonym kciukiem. Masz jakieś na zbyciu i tak luzem sobie puszczasz, czy co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

KRYTERIA WYBORU

jest to ponadto sposób budowania SPOŁECZEŃSTWA OBYWATELSKIEGO. Ludzie ,respektujący określone kryteria wyboru - materiałów polecanych w ten sposób znajomym, będę lepiej rozpoznawalni kompetencyjnie. Będą lepiej rozpoznawalni - jako liderzy.
Pomyśl jednak zanim polecisz cokolwiek.
Kryteria wyboru - to nie tylko nasz smak, ale potrzeby, gusta i oczekiwania adresata. Ich znajomość jest gwarancją właściwego wyboru.
Im otwartość intelektualna, im większa ciekawość Odbiorcy - tym lepiej.
Pamiętajmy jednak o podstawowym kryterium poprawności korespondencji: szacunku dla czasu odbiorcy.
I to jest najważniejsze z kryteriów wyboru - co? kiedy? komu? posyłać...

Komentarz został ukrytyrozwiń

I bardzo dobrze! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.