Facebook Google+ Twitter

Pamiętajcie o ogrodach

Trybunał Konstytucyjny w majestacie prawa i ku obronie Konstytucji wyłamał rygiel, który chronił ogródki działkowe w centrach miast przed totalnym unicestwieniem.

 / Fot. .Czterdzieści pięć tysięcy hektarów przepięknych ogrodów, pracowicie pielęgnowanych rękami kilku milionów zakochanych w nich działkowiczów, Zielone płuca naszych miast, zatruwanych bezmyślnie spalinami milionów dymiących aut. Wkrótce mogą tam wjechać buldożery, po tym jak Trybunał Konstytucyjny postawił je w stan zagrożenia, otwierając puszkę Pandory, podrzuconą rękami byłego sędziego Sądu Najwyższego Lecha Gradockiego.

Szacowni sędziowie uznali, że najważniejsze przepisy ustawy o rodzinnych ogródkach działkowych z 2005 roku są niezgodne z konstytucją, a w związku z tym stracą moc prawną po 18 miesiącach od dnia ogłoszenia orzeczenia.

Orzeczeniem Trybunału likwidującym praktycznie Polski Związek Działkowców użytkownicy działek zostali pozbawieni ochrony prawnej i wystawieni na pastwę wolnego rynku, czy jak kto woli dzikiego kapitalizmu. Dla wielu obserwatorów życia publicznego zamach na tę ostoję egalitaryzmu jest jedną z ostatnich akcji grabienia majątku narodowego, wypracowanego w pocie czoła przez zwykłych ludzi w czasach PRL-u. Nie zmienia tej oceny fakt, że związek działkowiczów opanowany jest przez ludzi, którzy pod osłoną ustawy uwili sobie tam wygodne i ciepłe gniazdka, czerpiąc z tego nie całkiem zasłużone korzyści.

Objęcie rekreacyjnych działek przeznaczonych niegdyś dla niezamożnych ludzi świata pracy, haraczem podatku od nieruchomości zmusi wiele rodzin do ich opuszczenia, pod presją wysokich cen gruntów budowlanych. Zapewne zgłoszą się też po profity dawni właściciele tych terenów, którzy być może niegdyś przepili lub przegrali w karty swoje majątki. Po wyrugowaniu miłośników przyrody z tych osobiście dopieszczanych skrawków ziemi, pełnych kwiatów i nowalijek, leżących na atrakcyjnych terenach w centrach miast, rzucą się na nie amatorzy łatwego zarobku czerpanego ze źródeł spekulacji i korupcji.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To wyraźny i mocny dowód na to jak wybiórcza i zakłamana jest sprawiedliwość w wykonaniu nowych.prawicowych elit, wspieranych przez hierarchię Kościoła.Dopóki prawicowe odchylenie na politycznej scenie będzie dominować, będą likwidowane wszelkie przejawy egalitaryzmu, a szczególnie te podejrzane o socjalistyczną inspirację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 14.07.2012 09:19

ogródki działkowe rozparcelować sprzedać nawet po 5000 czy 10000 zł za m2{w dużych miastach} na wolnym rynku,oczywiście dać możliwość działkowcom udziału w przetargach i w końcu zadośćuczynić prawowitym właścicielom czy spadkobiercom co ukradli komuchy i rozdali jako ogródki działkowe ludowi.... ile lat można czekać na sprawiedliwość???na co czeka władza???na fanfary??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.