Facebook Google+ Twitter

Pamiętajmy i pomagajmy zwierzętom w upały!

Zwierzęta odczuwają nagły wzrost temperatury równie silnie jak ludzie. Dlatego pamiętajmy o ich potrzebach oraz pomóżmy im przetrwać ten trudny dla nich okres upałów.

 / Fot. Fot. Ilona TrybułaNad Polską panują straszne upały, które nam wszystkim dają się we znaki. Podczas takich strasznych upałów, także nasze zwierzęta - koty i psy i inne, cierpią. Dlatego pamiętajmy o nich. Zapewnijmy im dostęp do świeżej wody, pamiętajmy aby przebywały w cieniu. Przede wszystkim nie dopuszczalne jest, aby psy były na łańcuchu na otwartym słońcu! Metal może się niebezpiecznie rozgrzać, więc niezbędne są skórzane obroże.

Nie przemęczajmy także psów nadmiernymi spacerami w upalne dniu i nie przemęczajmy ich. Aby ochłodzić naszego zwierzaka, warto spryskać go także od czasu do czasu wodą lub przykryć wilgotnym ręcznikiem. Na dłuższe spacery najlepiej wyprowadzać psy wcześnie rano i wieczorem, gdy temperatura powietrza jest niższa. Jeżeli zauważamy, ze źle się czują lub tracą przytomność, od razu należy przenieść je w chłodniejsze pomieszczenie i wezwać lub pojechać natychmiast do weterynarza.
Podczas upałów, zwierząt nie należy także pozostawiać w nasłonecznionych miejscach oraz w zamkniętych samochodach stojących w słońcu.

W te sierpniowe afrykańskie upały, pamiętajmy także o wszystkich dzikich zwierzętach w miastach. Wystarczy wystawienie w zacienionym miejscu miseczki ze świeżą wodą dla dzikiego jeża lub ptaka: w swoim ogrodzie lub choćby przed swoim blokiem na osiedlu, albo na wiosce. Spragnione jeże będą szczególnie wdzięczne za łatwe dla nich w obsłudze ciężkie i płaskie miseczki. Dzikie zwierzęta są tuż obok nas, a taka pomoc - często ratująca im życie - nic nas nie kosztuje.

Wszelkie informacje na temat błąkających się oraz pozostawionych w pojazdach zwierząt trzeba niezwłocznie zgłaszać na Policję (numer tel. 997) lub do Straży Miejskiej pod nr tel. 986.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.