Facebook Google+ Twitter

Pamiętajmy o ofiarach reżimów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-02 08:44

W Dniu Zadusznym Słupskie Towarzystwo Odkrywców apeluje o pamięć o ofiarach reżimów: faszystowskiego i komunistycznego. Odkrywcy proszą o zapalnie zniczy na zbiorowych mogiłach.

W Słupsku takich miejsc jest kilka. To między innymi gimnazjum przy ulicy Deotymy, gdzie podczas wojny ginęły dzieci z obozów przejściowych, pomnik przy ulicy Kołłątaja poświęcony więźniom podobozu Stutthoff. Do takich miejsc należy również zbiorowa mogiła 22 Polaków rozstrzelanych w Lasku Południowym, a także grób żołnierzy Armii Czerwonej, którzy zginęli w Słupsku w niewyjaśnionych okolicznościach pod koniec wojny.
Od lat słupskie Towarzystwo Odkrywców upamiętnia ofiary służby bezpieczeństwa. Szczątki tych osób odkryto w połowie lat 90. w pobliżu dawnej siedziby NKWD przy ulicy Kilińskiego, spotykamy się tu już jedenasty raz. Na Starym Cmentarzu przy ulicy Kaszubskiej znajduje się też zbiorowa mogiła żołnierzy alianckich, którzy zginęli w miejscowych obozach podczas drugiej wojny światowej. Kilka lat temu ustawiono również Krzyż Katyński, pod którym co roku słupszczanie ustawiają pod nim kilka tysiące zniczy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.