Facebook Google+ Twitter

"Pamiętajmy o Osieckiej" - razem z Nosowską i finalistami

Katarzyna Nosowska, 10 wokalistek, jeden wokalista oraz dwa zespoły. To nie skład nowego telewizyjnego show, ale nastrojowego koncertu w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie – finał XI już edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”.

 / Fot. Screen ze strony Fundacji OkularnikówKatarzyna Nosowska, 10 wokalistek, jeden wokalista oraz dwa zespoły. To nie skład nowego telewizyjnego show, ale ogromne wydarzenie kulturalne – finał XI już edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, organizowanego przez Fundację Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie, Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Za nimi kilka tygodni stresu, kilka wyjazdów i cała masa śpiewania – zarówno tego koncertowego, jak i na próbach. Przed nimi – szansa na zwycięstwo, a przede wszystkim huczny finał w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie i to już niedługo, bo 14 września 2008. Mowa oczywiście o 13 finalistach konkursu, którzy zostali wybrani spośród 136 osób z całej Polski podczas warszawskich eliminacji. Wśród zakwalifikowanych do II i III etapu znaleźli się: Matylda Damięcka, Piotr Goljat, Joanna Knitter – Posiewnik, Aleksandra Krupa, Natalia Majewska, Karolina Michalik, Karolina Popczyk, Alicja Pyziak, Marta Wardyńska, Agata Wątróbska, Anna Wójciak, Paweł Domagała z zespołem oraz zespół 4mation.

Zgodnie z tradycją konkursu w sobotę, 9 sierpnia w sopockim Teatrze Atelier odbył się uroczysty koncert szczęśliwej trzynastki, podczas którego przyznano pierwsze wyróżnienia. Koncert prowadziła Magda Umer. Następnego dnia po koncercie, tj. 10 sierpnia, finaliści przenieśli się Leśniczówki Pranie na Mazurach, gdzie miał miejsce kolejny koncert i gdzie przyznano kolejne nagrody.
Finałowy koncert odbędzie się 14 września (niedziela) w Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej o godz.19.00 i będzie transmitowany na żywo w Trójce. W Jury zasiądą: Ewa Kruk, Iza Zając, Emilia Goszczycka (ubiegłoroczna zwyciężczyni) oraz Henryk Miśkiewicz, Piotr Machalica i Jan Wołek. Przyznanie ostatecznego lauru zwycięstwa to jednak nie wszystko. Już w poniedziałek, 15 września, o godzinie 19. czeka nas koncert galowy w Teatrze Muzycznym ROMA, zwieńczający ostatni etap tegorocznego Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Finaliści zaśpiewają po jednej piosence, zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody pieniężne oraz rzeczowe. W II części

Koncertu, czyli ok. godziny 21.30 z premierowym recitalem piosenek Agnieszki Osieckiej, przygotowanym specjalnie na tę okazję wystąpi gość specjalny – Kasia Nosowska. Bilety dostępne będą do kupienia w dniu spektaklu w kasach biletowych Teatru ROMA. Co wyniknie z połączenia życiowych tekstów Agnieszki Osieckiej (kto wie, czy nie najlepszej polskiej tekściarki) oraz świetnej wokalistki Kasi Nosowskie (nb. także piszącej teksty piosenek)? Tego dowiemy się wkrótce.

Cały Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta m.st. Warszawy. Koncert Galowy patronatem objęła Pani Maria Kaczyńska. Wszystkim zainteresowanym koncert serdecznie polecam. Zapowiada się niemałe wydarzenie – jak to mówią: „będzie się działo”.

Więcej informacji na temat konkursu i koncertu galowego na stronach internetowych: Okularników i
Teatru Roma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.