Facebook Google+ Twitter

Pamiętajmy o wielbłądzie!

Ksiądz Henryk Jankowski, bohater czasu powstającej "Solidarności", symbol epoki. Po upadku komuny nie mógł sobie znaleźć miejsca. Dziś zna je doskonale.

Pamiętaj o Biblii fot. Axel SpringerNa sobotnie przyjęcie z okazji 70. urodzin prałata Jankowskiego przybyło kilkaset osób. Bodaj wszyscy zadeklarowani katolicy, a przynajmniej chrześcijanie.
Na zaproszeniu widniała adnotacja, aby kwiaty zastąpić datkami na rzecz Instytutu im. ks. Henryka Jankowskiego. Przezroczysta skrzynka szybko zapełniła się grubymi kopertami.

Stoły uginały się od jadła wszelakiego, w tym od pieczonych prosiąt. Pito wódkę oraz wino "Monsignore" podawane przez hostessy w kusych sukienkach. Nazajutrz całe towarzystwo udało się pewnikiem na cotygodniową mszę świętą, zapewne w przekonaniu znakomicie spędzonego wieczora.

Pomysł z kwiatami jest dobry. Czy będzie opublikowana lista datków - nazwisko / kwota? Powinna być, choćby dlatego, że tego typu listy – imienne i jawne – powodują darowanie coraz większych datków. Jak w międzywojennych Sowietach z oklaskami – owacje trwały bardzo długo, a pierwszy co przestawał klaskać, wyjeżdżał kibitką w nieznane, często zupełnie w nieznane... To dobry chwyt psychologiczny.

Właściwie lista taka powinna być przygotowana jeszcze przed imprezą, jak wśród gości weselnych, kiedy to wszyscy wiedzą, na co składają się młodej parze. A już dużym nietaktem byłoby złożenie kwoty mizernej, będąc szychą. No i nie powinno się zdarzyć, żeby podwładny wkładał do szklanego naczynia więcej niż jego szef, a nie daj Bóg, aby się ktoś już o tym dowiedział. Wybieganie przed orkiestrę nie jest wskazane – każdy winien znać swoje miejsce. To podstawa spokojnego funkcjonowania społeczeństwa.

Niedawno w telewizji posłyszałem głęboką myśl z Biblii, że bogaczowi dostać się do nieba będzie trudniej niż garbatemu a pustynnemu czworonogowi przejść przez ucho igielne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Media wspominały także poprzednie urodziny bohatera niniejszego artykułu oraz wymieniały nazwiska ówczesnych gości.Pamiętam, kiedyś tow. Edward Gierek obchodził hucznie swe równe urodziny będąc u szczytu sławy i chwały. Ilu z sobotnich gości uważało wówczas, że to była niewłaściwa impreza?
Osobiście wolę HOSTESA przez jedno es, jak stewardesa, biznesa (nie buisnesswoman).

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, minus bez komentu... Odważny/a! Kiedy zmiana regulaminu punktowania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To może cykl cytatów z Biblii rozpoczniemy? :)
Ale z jakimiś konkretnymi przykładami, jak rozumiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam też zajrzeć do samego Nowego Testamentu. Co tam TV, czubek góry lodowej, kilka mizernych cytatów. Jak sie raz na jakiś czas wezmie do rąk tę kopalnie inspiracji, można wiele zyskać. Poczytać mądrości, głuocie ludzkiej, o tym ile znaczy nadzieja...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.