Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13770 miejsce

Pamiętamy Agatko!

8 rocznica śmierci Agaty Mróz - Nie umiera, ten kto trwa w pamięci żywych

 / Fot. Agata Olszewska-Mróz (fot. TVP)Ósma rocznica śmierci Agaty Mróz. "O naszej Agatce nie zapomnimy!" Agata urodziła się 7 kwietnia 1982 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Treningi siatkówki rozpoczęła w Tarnovii. Stąd trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Już wtedy specjaliści zapowiadali jej wielką karierę. Nie mylili się. Reprezentacja Polski z Agatą w składzie wywalczyła złoto w mistrzostwach Europy kadetek. Radość z sukcesu błyskawicznie zmąciła informacja o chorobie. Lekarze postawili diagnozę, która brzmiała jak wyrok - białaczka.


Agata walczyła z chorobą i walczyła o swoje jeszcze nienarodzone dziecko. Wszyscy mówili, że to najtrudniejszy ''mecz'' w Jej życiu, Ona chciała ten ''mecz'' wygrać. 4 kwietnia urodziła zdrową córeczkę - Lilianę, trzy dni później obchodziła urodziny.
22 maja przeszła przeszczep szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. 4 czerwca 2008 r w wieku 26 lat zmarła w wyniku powikłań.

Agata nigdy się nie poddała i nigdy nie bała, choć z mielodysplazją szpiku walczyła aż przez kilka lat. Była silna, a o swoich dolegliwościach mówiła jak o zwykłym bólu brzucha.
Z uśmiechem podejmowała kolejne zawodowe wyzwania.
Pamięć o świetnej siatkarce i przede wszystkim wspaniałym człowieku cały czas pozostaje
żywa w sercach kibiców oraz ludzi, którzy stykali się z nią na co dzień.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.