Facebook Google+ Twitter

Pamiętamy Panie Premierze Tusk Pana expose

Jarosław Kaczyński w dzisiejszym "expose" mówił o zaniechaniach i niekompetencji rządów Donalda Tuska, Waldemara Pawlaka - PO i PSL

Pamiętamy Panie Premierze Tusk Pana expose
Słowo expose stało się dziś modne. I odmieniane na różne sposoby . Swoje expose miał dziś były Premier i w ślad za nim swoje kolejne zapowiedział obecny. Przeglądałem
dziś , w kontekście Amber Gold i bezwładu Państwa zarządzanego przez Platformę co pisał
Wprost w 2007 roku
14 IX
: „ Sławomir Nowak, jeden ze strategów medialnych PO. O. Rydzyka nazwał "prawdziwym oligarchą IV RP", którego - jak dodał - "powolna władzy" prokuratura nie ściga nawet za obrażanie prezydenta i jego żony. ”
Dziś można powiedzieć ściga jedynie wtedy, gdy napiszą o tym media. Drobna zmiana.
Język Platformy nie zmienił się, mimo zmiany jej miejsca na scenie politycznej. Nie zmienił się język i brak kompetencji do zarządzania sprawami publicznymi. PO do dziś pozostaje sobą, wciąż ma w sobie niechęć do zajmowania się sprawami publicznymi. Stosuje metodę manipulacji otoczeniem opisaną przez Roberta
Cialdiniego autora książki „Wywieranie wpływu na ludzi”. Tenże autor wskazanej metody
dał na przykład jak zwyciężać mamy ludzi pokroju Platformy Obywatelskiej, którzy przyłapani na kłamstwie idą w tzw. zaparte. Metoda jest stara jak świat i dlatego skuteczna. Może też dlatego zapomniana. Otóż sprowadza się o na do jednego : do mówienia o tym o czym władza słyszeć i rozmawiać nie chce. Do ciągłego mówienia i stawiania pytań w interesie publicznym.
Skoro więc o expose mowa to przeczytajmy drugie expose obecnego Premiera Donalda Tuska
.
Skoro zarzucamy mu bezczynność i podejmowanie działań jedynie typu PR i w interesie osób o grup będących częścią Platformy Obywatelskiej i zbliżonych do niej grup interesów ( o czym jedne media piszą często, drugie zaś często przemilczają) warto wiedzieć dlaczego dziś po ponad 5 latach rządów Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka and Co. Wciąż okazuje się, że zasadne jest postawienie pytań dlaczego poniżej wymienione kwestie nie znajdują zainteresowania tego, któremu jak tej kiepskiej
baletnicy – rąbek u spódnicy przeszkadza co rusz jakiś inny. Część tematów tych podniósł w swym swoistym opozycyjnym expose
Jarosław Kaczyński:
1. Demografia, lub raczej jej zapaść. Dlaczego na emigracji Polki rodzą chętniej – a nie w Polsce?
2. Rynek pracy. Nie trzeba udowadniać, że dopóki media nie napiszą o tym temacie Vic lub Vincent nie przeznacza środków na walkę z bezrobociem.
3. Brak polityki prorodzinnej ( nie mówimy tu o nepotyzmie i korupcji wśród PO i PSL) rządu polskiego
mimo wiedzy o zapaści demograficznej.
4. Brak gwarancji dla realności wypłat emerytur – system przejada wszak środki na bieżąco.
5. Wysokie koszty administracji, jej rozrost i nieefektywność oraz związane z tym nepotyzm i korupcja.
6. Przywileje władzy – samochody służbowe, premie, apanaże etc stojące w sprzeczności z biedą dotykającą 2, 5 mln Polaków.
7. Brak polityki wobec polskiej wsi – choćby kwestia zrównania dopłat dla polskich rolników, którzy otrzymują je mniejsze w porównaniu z rolnikami z krajów starej Unii.
8. Obniżenie poziomu bezpieczeństwa polaków, brak bezpieczeństwa socjalnego – jest to w istocie termin obcy Polakom.
9. Korupcja i nepotyzm władzy wykonawczej – PO I PSL w sposób arogancki śmieją się w twarz wyborom, drwiąc z nich i poniżając ich.
10. Zła polityka oświatowa – prowadzi do zapaści polskiego systemu szkolnictwa publicznego.
11. Brak ustawowych rozwiązań wobec patologii w sądownictwie i prokuraturze.
12. Brak polityki wspierającej rozwój gospodarczy.
13. Brak polityki kulturalnej -
promowanie formy multi kulti co zabiera tożsamość polskiej kulturze.
14. Zła polityka wobec bezpośrednich sąsiadów Polski oraz w regionie, jak i w całej UE i w strefie transatlantyckiej.
15. Brak polityki kulturalno-gospodarczej wobec krajów BRIC
16. Brak polityki obronnej i zbrojeniowej ( Obecny Prezydent jest jednym z autorów zapaści systemu obronności Państwa).
17.
Brak strategii wobec polskiego przemysłu zbrojeniowego –dowód ? : straty Bumaru

18. Oparcie służb państwa na byłych współpracownikach i pracownikach wywiadu – co jest zagrożeniem dla NATO i bezpieczeństwa kraju.
19. Wzrost długu publicznego i kreatywna księgowość ( media piszą o tym nazbyt często).
20. Bieda, która dotyka ok. 2,5 mln Polaków. Tych, którzy nie są członkami PO lub PSL
i dlatego nie mogą znaleźć pracy.
21.
Wzrost cen w efekcie m.in.
złej polityki gospodarczej rządu.
22. Złe zarządzanie finansami NFZ i placówek publicznej służby zdrowia.
23. Zła polityka legislacyjna. Wieczne i ciągłe poprawki ustaw. Łamanie zasad demokracji przez PO w drodze forsowania ustaw bez konsultacji społecznych i wbrew interesowi publicznemu. Brak w efekcie trójpodziału władz. Jest to zamach na wolności i prawa wskazane w Ustawie Zasadniczej.
24. Pozorność demokracji – PO i PSL ignorują jej ducha, choć i litera też nie jest tym czym się Donald Tusk, Bronisław Komorowski i Ewa Kopacz kierują. Władza wykonawcza terroryzuje swoimi
metodami mniejszość parlamentarną ignorując jej opinię. Ukrywa przy tym to o czym media piszą jako naruszeniach prawa.

25. Nieupraszczanie systemu podatkowego – stawianie podatnika w roli potencjalnego przestępcy.
26. Kierowanie się w pracy administracji publicznej metodyką pracy rodem z PRL-u.
27. Brak opodatkowania zysków banksterów i ich pozornych opłat licencyjnych, przez co mogą transferować zyski do banków – matek poza krajem. Pozorna umowa licencyjna to wszak przestępstwo wskazane w KKS. Media często podnoszą ten kontekst.
28. Brak wspierania firm inwestujących w nowoczesne technologie – brak przestawiania urzędów i instytucji na nowoczesne technologie, metodykę pracy i sposób zarządzania.
29. Brak zmian w KRUS-ie.
30. Brak promocji polskiej kultury, regionów turystycznych, nauki, gospodarki na świecie. Dość wspomnieć o braku aktywności w tym zakresie polskich placówek dyplomatycznych.
31. Brak polityki mieszkaniowej Państwa.
32. Omnipotencja Państwa, które jednak nie jest efektywne. Nadmiar Spółek i firm SP.
33. Nietworzenie alternatywy dla emigracji.
34. Brak realnego systemu kontroli władz – trójpodział jest fikcją. Sejm winien powołać Komisje – każdą właściwą dla danego Ministerstwa – każda z nich winna posiadać Komisję śledczą – działającą przez całą kadencję Sejmu jako przejaw kontroli wałdzy wykonawczej.
35. Niekierowanie rozwoju gospodarki w stronę innowacyjnych i nowoczesnych technologii.
36. Tu każdy może dopisać to co uważa za istotne dla rozwoju Polski….
37. …..
A teraz czas na zapowiedziane już expose obecnego Premiera z Gdańska -
Donalda Tuska ( trzecie tym razem) .

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Max
  • Max
  • 02.09.2012 21:33

Ja czytam: Życie w tym chorym kraju za sprawą rządzących staje się dla zwykłego człowieka gehenną. Demokracja, jeżeli to coś co teraz mamy mozna tak nazwać nie polega na ucisku własnego narodu żeby z pieniedzy złupionych obywatelom utrzymać administrację i sfinansować pseudoreformy. I nikt mi nie powie że jest dobrze. Mamy kryzys gospodarczy, odczuwamy to wszyscy. A rządzący mimo to wydają pieniadze na radary, fotoradary, samochody z rejestratorami i wielr innych kosztownych zabawek do łupienia pieniedzy. Inaczej tego nazwać nie mozna. Amber Gold i wiele innych tego typu mafijnych organizacji jest dobitnym przykładem że w tym kraju bandyta jest pod ochroną władzy. Niejasne, niezrozumiałe poczynania prokuratury, sądów, policji i nnych słuzb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli jest podejrzane i nasuwa wiele wątpliwości. Czy o taką polskę chodzi nam wszystkim ?. Chyba nie. Rosnące bezrobocie, coraz większe grupa społeczeństwa żyje poniżej minimum socjalnego, ba nawet nie można tego nazwać minimum socjalne. Ton poprostu bieda z nędzą. Większość młodych ludzi, wykształconych, zdolnych wyjechało za granicę. Wykształceni i z doświadczeniem fachowcy też wyjeżdżają. Coraz starsi obywatele tego kraju szukają pracy i mieszkania za granicą. Czy to jest normalne ?. O czym to swiadczy ???. Od wielu, wielu lat władzę w tym kraju sprawują ludzie którzy reprezentują interesy wąskich grup społecznych lub konkretnych organizacji. Nie ma żadnych autorytetów. Zmierzamy w kierunku totalitaryzmu, państwa policyjnego. Państwa w którym aparat ucisku będzie tworzył większość dochodów budżetu. Właściwie od zakończenia 2 wojny swiatowej mamy kryzys. Polacy zawsze byli biedni, zawsze byli wyzyskiwani. Teraz bardziej bolące jest że Polak Polaka niszczy. W imię czego ?. Nie rozumiem tej pseudo demokracji. To nie jest dla zwykłych ludzi. Czy nikt tego nie widzi, nikt tego nie czuje ?. Żałosne, sami się zniszczymy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Dred
  • Dred
  • 02.09.2012 18:56

Dlaczego pan nic nie napisał o żenującym expoze p Kaczyńskiego ? Blado i kompromitująco wypadł a ten tekst to podreperowanie ego ?
Nikt pana nie czyta !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.