Facebook Google+ Twitter

Pamiętniki i aktywność w internecie pogrążyły Katarzynę W.

Z uzasadnienia wyroku dla Katarzyny W. wynika, że istotnymi dowodami w sprawie były pamiętniki oskarżonej. Na ich podstawie sąd dotarł do motywu zbrodni.

 / Fot. Dziennik Zachodni / PolskapresseDo liczącego 130 stron uzasadnienia wyroku dotarł dziennikarz TVN24, Robert Jałocha.

Równie ważne dla wyroku okazała się aktywność Katarzyny W. w internecie. Matka Madzi szukała informacji o tym, jak pozbawić życia bez pozostawiania śladów, przeglądała cenniki trumien, sprawdzała kwoty zasiłku pogrzebowego. Miało to wskazywać, że zbrodnia została popełniona umyślnie i W. zaplanowała ją.

Sąd odniósł się w uzasadnieniu do wymiaru kary. Uznał za "rażąco surową" karę dożywotniego pozbawienia wolności, o którą wnioskowała prokuratura.

Uzasadnienie zostało wysłane do oskarżyciela i obrońcy. Prokuratura sprawdza je pod kątem ewentualnej apelacji. Adwokat W. zapowiedział, że odwoła się od wyroku.

Katarzyna W. została skazana we wrześniu na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo, fałszywe zawiadomienie o niepopełniony przestępstwie i fabrykowanie dowodów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Sprawa jest zamknięta i wyrok jak najbardziej sprawiedliwy . Smutna historia całej tej sytuacji pokazuje do czego jest zdolna , niestety matka nie chcianego dziecka które było dla niej przeszkoda w jej życiu posiedzi sobie przemyśli , to zrozumie że narozrabiała ogromnie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.