Facebook Google+ Twitter

Pan Bóg nie wysyła czeków, wesprzyj akcję "Paczka na Wschód"

  • Ab Cd
  • Data dodania: 2009-01-07 11:38

- Choć Caritas jest organizacją kościelną to jednak Pan Bóg nie przesyła nam czeków - mówi ojciec Zdzisław Świniarski, wicedyrektor Caritas Polska. Dlatego warto wesprzeć akcję „Paczka na Wschód” organizowaną przez tę organizację i Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Jej celem jest pomoc ubogim dzieciom na Wschodzie. Można to zrobić jeszcze dziś.

Caritas / Fot. Natalia KalicińskaAkcja „Paczka na Wschód”, rozpoczęła się 1 stycznia. W tym roku została zorganizowana po raz pierwszy, przy współpracy z Telewizją Polską i Polskim Radiem. Pomysłodawcą jest ks. Zdzisław Ossowski. Celem akcji jest pomoc ubogim dzieciom na Wschodzie. Paczki z artykułami szkolnymi, odzieżą i słodyczami na początku lutego powinny dotrzeć do najbardziej potrzebujących.

- Jest komu pomagać, bo polskie środowiska są środowiskami słabymi ekonomicznie - mówi Maciej Płażyński, prezes Wspólnoty. Ocenia przy tym liczbę Polaków żyjących na Wschodzie na ok. 3 mln. - Gdy ktoś się pyta czy trzeba pomagać, to tak jakby się pytał czy trzeba pomagać rodzinie - dodaje, podkreślając że akcja jest wyrazem solidarności z rodakami na Wschodzie.

Z kolei ojciec Zdzisław Świniarski, wicedyrektor Caritas Polska, żartuje: - Mimo iż Caritas jest organizacją kościelną to jednak Pan Bóg nie przesyła nam czeków - i apeluje o przyłączenie się do akcji.
W ramach zbiórki, wczoraj w katedrze w Zamościu odbył się uroczysty koncert kolęd „Z potrzeby serca”, na którym to wystąpiły takie gwiazdy jak Zbigniew Wodecki czy Alicja Majewska. Retransmisję koncertu można będzie obejrzeć dziś o godz. 22 w TVP1.

Akcja „Paczka na Wschód” to kolejna z akcji Caritasu mających na celu pomoc rodakom na Wschodzie. Do tej pory Caritas wspierał finansowo kolonie letnie dla dzieci z ubogich rodzin czy fundował stypendia dla studentów ze Wschodu. Swoją pomocą obejmuje kraje takie jak Białoruś, Ukraina, Rosja i Litwa.

Wesprzeć akcję można jeszcze dziś, wysyłając sms pod nr 72 902 o treści POMAGAM. Przez cały rok można też wpłacać pieniądze na konto Caritas Polska z dopiskiem „Paczka na Wschód”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plus. Pomagajmy! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.