Facebook Google+ Twitter

"Pan Harold" w Klubie Komediowym Chłodna

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-24 13:46

Teatr improwizowany Klancyk zapowiada premierę nowego spektaklu, będącą bezpośrednią konsekwencją pięciotygodniowego pobytu w Chicago.

 / Fot. materiały prasowe5 października o godzinie 20.00 w Klubie Komediowym Chłodna, Klancyk zaprezentuje premierę pt. „Pan Harold” - własną wersję najbardziej popularnego na świecie formatu długiej formy improwizowanej.

Podobnie jak w jazzie muzycy wyrażają siebie interpretując standardy, tak w świecie Impro teatry prezentują swój styl i wizję improwizowania poprzez inscenizowanie "Harolda". Klancyk jako pierwszy w Polsce sięga po ten najważniejszy format i zamierza napełnić go charakterystycznym dla siebie abstrakcyjnym poczuciem humoru, dużą ilością atmosfery bliżej nieokreślonej
dziwaczności oraz niedorzecznościami spod znaku Kupały, nutrii i innych
miesznych wyrazów.

Teatr improwizowany Klancyk jest prekursorem warszawskiej teatralnej formy, polegającej na zespołowym budowaniu spektakli bez scenariusza, na bazie sugestii publiczności. Improwizacja przyjmuje różne formy – od spektakli skeczowych po długie dramatyczne przedstawienia. Cechą wspólną jest
spółpraca przynajmniej dwóch aktorów oraz tworzenie fabuły na bieżąco. Ten
rodzaj teatralnego jazzu jest popularny na całym świecie, a w Polsce stanowił pierwszy objaw nowej kultury klubowego performance’u, który zapoczątkował Klancyk. Przejawia się w występach grup impro, warsztatach i dżemach improwizacji. Jest bezpośredni, opierający się na kontakcie z publicznością, rozładowujący i śmieszny.

Klancyk jest teatrem o największej ilości premier improwizowanych (siedem), a także uczestniczył w polskich festiwalach
mprowizacji (Gdańsk, Kraków, Konstancin) i występowałw klubach w całej Polsce. Agnieszka Drotkiewicz w „Wysokich Obcasach” powiedziała kiedyś „Klancyk to polska Mała Brytania”. I tego się trzymajmy!

W ostatnich miesiącach Teatr Klancyk przeżywał swój najlepszy czas. Grad sukcesów zwieńczony został wyjazdem do Chicago – miasta będącego stolicą światowej improwizacji. Teatry iO i Second City, to miejsce w którym pierwsze kroki stawiali tacy aktorzy jak Bill Murray, John Belushi, Robin Williams, Mike Myers lub ostatnio nagradzana gwiazda serialu Rockefeler Plaza Tina Fey. Właśnie z instruktorami z tych instytucji aktorzy Klancyka mieli okazję współpracować przez pięć tygodni intensywnych warsztatów, których finalny efekt zaprezentują w czasie październikowej premiery w klubie komediowym Chłodna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.