Facebook Google+ Twitter

PAN przeprowadziła badania z których wynika, że 50 tys. par homoseksualnych w Polsce wychowuje dzieci

Polska Akademia Nauk w ramach projektu "Rodziny z wyboru w Polsce" przeprowadziła badania z których wynika, że 50 tysięcy par homoseksualnych w Polsce wychowuje dzieci.

 / Fot. Alicia J. Rose(CC BY-SA 2.0)/FlickrProjekt "Rodziny z wyboru" przeprowadzony przez Polską Akademię Nauk jest pierwszym tak kompleksowym badaniem dotyczącym życia rodzinnego osób nieheteroseksualnych, czyli lesbijek, gejów, osób transpłciowych i biseksualnych. Wyniki raportu przybliżył portal tvn24.pl

Z raportu wynika, że 65 proc. ankietowanych pozostających w jednopłciowym związku mieszka ze sobą, a 93 proc. pozostałych chce zamieszkać razem w przyszłości. Dzieci posiada 9 proc. badanych z których większość urodziła się w heteroseksualnych związkach. 8 proc. z nich urodziło się jednak w związkach homoseksualnych - głównie lesbijskich.

Co zaskakujące, blisko 33 proc. dzieci wychowywanych przez osoby nieheteroseksualne nie zdaje sobie sprawy, że ich rodzic jest w związku z osobą tej samej płci.

Projekt "Rodziny z wyboru w Polsce" prowadzony przez Instytut Psychologii Polskiej Akademii Nauk pod kierownictwem dr hab. Joanny Mizielińskiej trwa od 2013 i zakończy się w 2015 roku. Jego celem jest ukazanie jak w Polsce przy braku prawnego wsparcia żyje się osobom nieheteroseksualnym, które tworzą wspólny dom. Badaniem objęto ponad 3 tysiące osób, które ukończyły 18 lat i nie mają więcej niż 81. Kolejnym warunkiem uczestnictwa w badaniu jest pozostawanie w związku nieheteroseksualnym minimum przez 6 miesięcy.

Zobacz także: Spada światowa populacja dzikich zwierząt. Jest ich o połowę mniej niż 40 lat temu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Historia świata to takie falowanie, od zamordyzmu w zakresie zasad do wolności degenerującej społeczeństwa jako takie, jak sięga się dna następuje odbicie i kolejna fala.

Komentarz został ukrytyrozwiń

33 procent nieświadomych bytu na wczesnym etapie przeżywania. Według polskich badań.

Patriotyzm jak elektrociepłownia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem ciekawa jakie preferencje seksualne dominują u dorosłych wychowanych przez pary homoseksualne? Czy poczyniono jakies badania na temat ewentualnego wpływu wychowania przez homoseksualistę na wybór "opcji"w dorosłym życiu przez wychowanka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za linka. Jutro przejrzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/...jestem niezmiernie ciekaw metodyki.../

http://rodzinyzwyboru.pl/metody-badawcze/

Jak tu nie zaspokoić "niezmiernej ciekawości" ;)


P.S. Co nie zmienia sedna sprawy, czyli tego jak wyniki badań i ich interpretacje mają się faktycznie do rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"PAN przeprowadziła badania(...)"

Dawniej prace naukowe, za dawnych słusznie minionych czasów, zaczynały się takim wstępem:

"Według uczonych radzieckich (...)" i to wystarczyło za wiarygodność całej pracy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A poważnie mówiąc, to jestem niezmiernie ciekaw metodyki tego naukowego badania. Autorka wspomina o "ankietowanych"... Jeżeli to były tylko ankiety, to gratuluję tak "profesjonalnej" pracy naukowej pod patronatem PAN.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzieci potrzebują ciepła i miłości. Czasem homo jest bardziej ludzkie, niż hetero.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Matko Boska! Sodomia i Gonorrhea w tym naszym kraju... Natychmiast należy powołać jakieś trójki parafialne do tępienia tego niecnego procederu i natychmiast ratować tę biedną dziatwę z rąk dewiacji...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.