Facebook Google+ Twitter

"Pan Śmierci" - Eliot Pattison

"Pan śmierci" to kolejna książka o losach Shana Tao Yuna. Shan tym razem będzie musiał rozwikłać zagadkę śmierci sharpa Tenzina, minister Wu oraz amerykanki Megan Ross, manewrując między skomplikowanymi relacjami chińsko - tybetańskimi.

 / Fot. innaPan śmierci to jedna z nielicznych książek, jakie opowiadają o skomplikowanych relacjach chińsko-tybetańskich. Na uwagę zasługuje więc fakt, że autor jednoznacznie opowiada się po stronie Tybetu. To zaplecze kulturalno - polityczne stanowi więc niewątpliwie atut książki.
Eliot Pattison to autor, który świetnie zna tradycję, rytuały oraz wierzenia buddyjsko-tybetańskie, dzięki czemu potrafi umiejętnie wciągnąć czytelnika oraz skłonić go do poszukiwania informacji na własną rękę. Udało to się mu nawet ze mną, gdyż po skończonej lekturze postanowiłam odrobinkę wzbogacić swą wiedzę.

Połączenie egzotyki z pięknymi opisami okolic Everestu również zasługuje na uwagę czytelnika, bowiem dzięki tej książce, każdy z nas może poczuć się jakby zdobywał swój własny szczyt.
Autor prezentuje Everest jakiego dotąd nie znaliśmy - jako żywą istotę, która potrafi swymi humorami decydować o ludzkim życiu bądź śmierci. Istotę, którą można ułagodzić i którą wbrew jej kaprysom się kocha.

Pattison potrafi umiejętnie dawkować napięcie, które rośnie wraz z rozwojem fabuły.Niestety moim zdaniem akcja mogłaby się toczyć szybciej, bowiem w pewnych momentach ogarniało mnie zniecierpliwienie.

Główny bohater - Shan - w tej książce jest bohaterem na miarę co najmniej jakiegoś herosa - wie prawie wszystko, choć czasem możemy się zastanawiać skąd bierze się jego wiedza, niczego się nie boi i ryzykuje, igrając ze śmiercią. Mimo tego i tak wzbudza naszą sympatię. Zwłaszcza, że jest ojcem, który nie cofnie się przed niczym by uratować swego syna z fabryki yeti.

Pan Śmierci moim zdaniem to świetnie skrojony kryminał, który śmiało mogę polecić wielbicielom Shana, jak i tym czytelnikom, którzy do tej pory nie mieli z nim do czynienia.

Czytaj także: Kolejna edycja Książki za Recenzję

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.