Facebook Google+ Twitter

"Pan Tadeusz", "W ciemności", "Bitwa Warszawska". Konkurs "3 rzeki na filmowo"

71 produkcji filmowych, które powstawały na terenie m. in. Nowego Dworu Mazowieckiego (Twierdza Modlin), Goławic, Zakroczymia, Kazunia, Czosnowa i Wieliszewa naliczyli uczestnicy konkursu "3 rzeki na filmowo".

We wtorek, 1 maja o godz. 14 w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek (ul. Ledóchowskiego 164, Nowy Dwór Maz. (Twierdza Modlin)) odbędzie się wielki finał konkursu "3 rzeki na filmowo". Jego uczestnicy naliczyli aż 71 produkcji filmowych, które powstawały na terenie m. in. Nowego Dworu Mazowieckiego (Twierdzy Modlin), Goławic, Zakroczymia, Kazunia, Czosnowa i Wieliszewa. Były to m. in. : "Pan Tadeusz", "W ciemności", "1920. Bitwa Warszawska". Podczas finału poznamy tytuły filmów, laureatów i ... nie zabraknie niespodzianek.

Organizator konkursu, LOT Trzech Rzek, to ważne miejsce na mającym powstać, filmowym szlaku turystycznym po Mazowszu.

Konkurs został ogłoszony na początku marca. Uczestnikiem mógł zostać każdy. Uczestnicy mieli miesiąc (do 31.03.) na przesłanie na adres LOT Trzech Rzek listy filmów fabularnych, dokumentalnych i seriali, które powstawały na terenie gmin członkowskich LOT, tj. Czosnowa, Kampinosu, Leoncina, Nowego Dworu Mazowieckiego, Pomiechówka, Wieliszewa i Zakroczymia. Oprócz tytułu należało podać także miejsce realizacji i opis sceny. Najdłuższa lista zawierała 71 pozycji, najkrótsza - 4. Najczęściej podawano produkcje realizowane w modlińskiej twierdzy. Przypomnijmy, że powstawały tu takie hity kinowe jak np.: "Pan Tadeusz" Wajdy, "W ciemności" Holland, "1920. Bitwa Warszawska" Hoffmana czy "CK Dezerterzy" Janusza Majewskiego. Największą wiedzą na ten temat popisali się: Iwona Rosłońska, Wojciech Bułka i Marcin Mokrzycki.

Otwarciu konkursu towarzyszyła kampania w tradycyjnych mediach lokalnych oraz mediach elektronicznych i społecznościowych. Powstał spot promujący konkurs.
Można go obejrzeć pod adresem:


W lutym br. członkowie LOT Trzech Rzek wzięli udział w spotkaniu z mazowieckim Urzędem Marszałkowskim w sprawie projektu "Mazowsze na filmowo" - stworzenia tematycznych tras turystycznych po miejscach, w których powstawały najważniejsze polskie produkcje filmowe. Filmowe szlaki mają pokazać Mazowsze w zupełnie inny sposób niż dotychczas. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Partnerem merytorycznym projektu jest Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna. Nie ulega wątpliwości, że teren LOT Trzech Rzek to jeden z najważniejszych i najbardziej obfitych punktów na mapie planowanych szlaków filmowych.

Więcej na: http://www.3rzeki.pl/pl i http://www.facebook.com/3rzeki?sk=wall.

Znajdź nas na Google+
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.