Facebook Google+ Twitter

"Pan Tadeusz" znika z gdańskich księgarń

Z księgarń w Gdańsku znikają egzemplarze "Pana Tadeusza". A wszystkiemu winny Andrzej Seweryn, czytający kolejne księgi epopei narodowej w Teatrze Wybrzeże.

Ulotka zapowiadająca spotkanie z Andrzejem Sewerynem.  / Fot. Małgorzata MichnowiczOd niedzieli 26 sierpnia w Teatrze Wybrzeże, Andrzej Seweryn czyta codziennie po dwie księgi epopei Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz". Gdańscy aktorzy Halina Winiarska oraz Jerzy Kiszkis, zorganizowali takie spotkania w ramach Festiwalu Słowa Verba Sacra.

Impreza cieszy się dużą popularnością, w sali gdzie czytane są kolejne księgi "Pana Tadeusza" brakuje miejsc siedzących, a w księgarniach znajdujących się w pobliżu teatru zostały wykupione wszystkie egzemplarze dzieła Adama Mickiewicza.
– Klienci przychodzą ciągle pytając się czy jest "Pan Tadeusz", a my już pierwszego dnia sprzedaliśmy wszystkie egzemplarze i na razie kolejnych nie będzie – mówi Aleksandra Kowalik, pracownica jednej z księgarń. – Nasi klienci, jak sami mówią, kupują te książki, by uzyskać autograf od znanego aktora – dodaje.

Wiadomości24.pl postanowiły spytać uczestników spotkania, co sprowadziło ich do teatru:
– Mój ojciec deklamował utwory Mickiewicza, mam sentyment do tego autora - mówi pani Anna.
– Natomiast ja na początku przyszłam tu dla pana Seweryna – mówi pani Maria Dziedziukiewicz. – Dopiero potem jego interpretacja skierowała mój zachwyt na "Pana Tadeusza". A ponieważ jestem miłośniczką literatury, to chodzę na wszystkie spotkania, na których czytane są utwory – dodaje.

Tom "Pana Tadeusza". / Fot. Małgorzata MichnowiczPani Ania Kamińska i Krzysztof Puchta wspólnie stwierdzili: – Do Francji nam daleko, by posłuchać pana Andrzeja, dlatego, gdy dowiedzieliśmy się o tym spotkaniu postanowiliśmy przyjść, bo zazwyczaj rzadko mamy możliwość po obcować z kulturą. Pomimo tego, że żona nie lubi utworów Adama Mickiewicza, nie chcieliśmy opuszczać takiego spotkania – zwierza się pan Krzysztof.

Mimo że każdy z obecnych na sali przyszedł z innym nastawieniem, to spotkanie okazało się być przyjemne i dla miłośników Andrzeja Seweryna i "Pana Tadeusza".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

idąc na to spotkanie nie spodziewałam się, że będzie tyle ludzi, byłam przekonana że będzie ich garstka a tu taka niespodzianka :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

również nie spodziewałbym się takiego rozwoju wypadków ;-))) ale +++;-)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

tego się po tej akcji nie spodziewałam, ale na moja wyobrażnię też bardziej działa poezja czytana. +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.