Facebook Google+ Twitter

Pani G. numer drugi

Wiadomość, że projekt tablicy upamiętniającej wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej jest już u warszawskiego konserwatora zabytków, wywołuje dalszą dyskusję - tym razem nad formą.

Wiadomość, że projekt tablicy upamiętniającej wszystkich, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej jest już u warszawskiego konserwatora zabytków, wywołuje dalszą dyskusję - tym razem nad formą, która już wielu nie odpowiada, bo przecież de facto chodzi o pomnik dla konkretnej osoby w konkretnej formie. Co przejawia się w szczerym okrzyku: nie chcemy „tabliczki czekolady”.

Na tle tych sztucznie podtrzymywanych sporów, ujawnia się „pod krzyżem” coraz wyraźniej
grupa AA. Proszę się nie oburzać - nie o wstrzemięźliwych alkoholików tu chodzi: są to entuzjastyczni Architekci-Amatorzy, pomysłodawcy coraz bardziej fantastycznych pomysłów na monument: ma to być obelisk lub pomnik; nie padł jeszcze pomysł na kolumnę, à la rzymska kolumna Trajana, lub piramidę à la nieboszczyk Chefren.

Sądzę, że takie pomysły w głowach AA już powstają, nie ma bowiem rzeczy zbyt wielkiej dla uczczenia nieboszczyka Lecha i pomysły takie lada chwila zostaną wyartykułowane. Wiadomo już przecież, że na placu przed pałacem stoi jakiś książę Poniatowski, o którym mało kto pamięta: jest książę dla pewnego AA mało znaczącą postacią historyczną i można go odstawić całkiem gdzie indziej. Oczywiste więc jest, że na miejscu wysiedlonego księcia powinna stanąć figura, której można przydać nieograniczonej wielkości, zamawiając odpowiednio duży blok granitu.

To na razie luźne pomysły, ale jeden, z pozorami upamiętnienia wszystkich, wprowadza w fazę konkretów pani Gosiewska Nr 2. Pani owa, pilotując projekt, zatwierdziła w imieniu swoim i ścisłego grona przyjaciół paskudę
zrodzoną w umyśle artysty, któremu do Thorvaldsena całkiem daleko, a może nawet jeszcze dalej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

kopiec to pikuś, tu poszli dalej :) http://wiadomosci.onet.pl/2209971,11,moze_trzeba_rozwazyc_wzniesienie_piramidy_godnej_faraonow__godnej_lecha_kaczynskiego,item.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.08.2010 16:20

Nic mi nie pozostało, jak prosić pana o podesłanie jednak kaganków. Adres do mnie znajdzie Pan tu:
http://www.fitnessheaven.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odwagi może nie zabrakło, ale rozumu trochę tak. Gdzie "Gazeta", gdzie PO...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.08.2010 16:01

Proszę wymienić z nazwy lub tytułu "media sterowane ręcznie przez PO". Ciekawe, czy starczy Panu odwagi cywilnej Panie Zdzisławie. Czekam z niecierpliwością na oświecenie mnie z Pana strony. Nie lubię błądzić w ciemnościach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mysle, że najlepszy dla "krzyzowców" byłby wielki kopiec na dziedzińcu przed pałacem , taki co zasłoniłby widok na niewłasciwego prezydenta.Na szczycie kopca ogromny posag Lecha K. widoczny w całym miescie, a na dole wielka tablica z wyrazami uznania dla Jarosława K, za jego geniusz i przepraszająca, że nie został prezydentem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

hihihi, tak mi się przypomniało, apropos dwóch pań G. małżonki/ wdowy nr 1 i małżonki/ wdowy nr 2...
ale nie będę zanudzać. Felieton na medal. Tylko co to da !
Racja. Pani Jadwigo, spory "pod krzyżem" są sztucznie podtrzymywane!
Dzielą naród, ośmieszają kościół i duchownych i władzę. Słowem perfekcyjna wywrotówka. A dziennikarze złapali się na to jak muchy na lep.
Cała ta "obrona" Krzyża. byłaby niezauważona. znudziłaby się szybko, gdyby nie dziennikarze, głodni tematu do pisania. . Gdyby ta garstka oszołomów nie została rozsławiona przez bijących pianę dziennikarzy, szukających sensacyjnego tematu. (zawodowi dla forsy, obywatelscy dla sławy)
Dziennikarze są odpowiedzialni za dmuchanie i rozdmuchanie obrony Krzyża i całej Krzyżowej historii. Dziennikarze zrobili z tego temat nr 1.
Ile artykułów powstało tutaj na W24 ? czy ktoś jest gotów policzyć?
Rozpisali się wszyscy, rozwrzeszczeli, rozgadali i uczynili setkę niby demonstrantów pierwszoplanowymi postaciami - obywatelskimi w kraju.
Pozdrawiam B.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę że jak większości w Polsce wisi mi czy będzie tam słup, kopiec, kupa, tablica czy też dwie a może ściągną szczątki Tupolewa i wbetonują przed pałacem.

Zastanawiam się ile lat świetlnych musi minąć żeby wreszcie zrozumieć ze od tabliczek i pomników autostrad, szpitali i szkół nam nie przybędzie.

Na tej całej idiotycznej obronie krzyża. ( Ciekawe kto z protestujących w ogóle rozumie idee krzyża świętego) zarobił architekt, ten co zrobił tabliczkę i ci co wodę sprzedają w pobliżu i chwała im za to.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Z.Mac - proszę zwrócic uwagę, że bardzo sobie cenię nieustające dowody sympatycznego zainteresowania mną oraz tym, co piszę. Treśc rzadko pan komentuje, więc nie czuję sie rozczarowana. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Małgorzata Gosiewska de domo Kierat, absolwentla LO w Czersku, uzurpując sobie prawo zatwierdzenia obiektu architektonicznego w najznamienitszym miejscu naszej stolicy, wykazała wiele pychy i ignorancji. Mam nadzieję, że odpowiedzialne służby Urzędu m.Warszawy czuwają.
Spoglądając na dzieła twórcy papieskich pomników, ogarnia lęk na myśl, że taka paskudna paskuda zapaskudziłaby ten reprezentacyjny kompleks.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawa rozwiązana. Krzyż przenieść. Żadnego pomnika czy obelisku pod pałacem być nie może.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.