Facebook Google+ Twitter

Panie doktorze, proszę o piersi Dody i nos Angeliny Jolie

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2010-09-24 09:56

Do łódzkich klinik chirurgii plastycznej przyjeżdżają pacjenci nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Urodę poprawiają tu nawet gwiazdy z pierwszych stron gazet. Do Łodzi przyciągają ich atrakcyjne ceny.

Prosty nos, jędrny biust, ładne uszy i białe zęby to już teraz za mało. Wymagania klientów łódzkich klinik chirurgii plastycznej są coraz śmielsze.

Panie robią sobie operacje warg sromowych i proszą o biust tak duży, żeby było go widać z daleka. Panowie przeszczepiają mięśnie w bicepsy i powiększają przyrodzenia.
Pod skalpel łódzkich chirurgów trafiają nie tylko telewizyjne gwiazdy, ale także znani sędziowie, adwokaci i lekarze. Przyjeżdżają do nas z całej Polski, coraz częściej przylatują klienci z Australii, Szwecji i Danii.

Spełniam marzenie córki


Organizacji Wojskowej w Łodzi. Przed gabinetem chirurga plastycznego czeka zdenerwowana matka z uśmiechniętą od ucha do ucha nastoletnią córką. Przyszły tutaj na powiększenie piersi. Zabieg jest prezentem od mamy na osiemnaste urodziny córki. Bo duże piersi to największe marzenie dziewczyny.
Doktora Pawła Piserę, chirurga plastyka, ten widok już nie szokuje. Przyznaje, że coraz więcej rodziców wybiera operacje plastyczne jako prezent dla swoich dzieci.

- Najmłodsi pacjenci mają osiem lat. Zjawiają się w moim gabinecie tuż przez Pierwszą Komunią Św. Bo ich rodzicom zależy na tym, żeby dobrze wyglądały podczas uroczystości - opowiada łódzki chirurg. - Na osiemnaste urodziny popularnym prezentem jest powiększanie piersi. Zwykle jest tak, że dzieci wywierają bardzo dużą presję na rodzicach. I mama czy tata w końcu ulegają i fundują im operację plastyczną w prezencie.

Napraw moje grzeszki

Prawdziwym hitem są jednak w Łodzi operacje intymne. Kobiety coraz częściej proszą łódzkich lekarzy o plastykę warg sromowych.

- Jeszcze kilka lata temu w ogóle nie wykonywałem operacji intymnych. Teraz zdarzają się nawet kilka razy w miesiącu - mówi doktor Pisera. - Raz ciekawość zwyciężyła z dyskrecją i zapytałem pacjentkę, dlaczego zdecydowała się na taki zabieg. Kobieta powiedziała mi, że jakiś czas temu onanizowała się i dlatego teraz chce zmniejszyć wargi sromowe. Inne pacjentki decydują się na taką operację po prostu ze względów estetycznych, chcą, by nawet ta część ich ciała wyglądała perfekcyjnie.

Jednak operacje intymne nie dotyczą wyłącznie kobiet. Także mężczyźni chętnie się na nie decydują. Chcą przede wszystkim wydłużyć prącie, zwiększyć jego wymiary.

Bicepsy jak u Pudziana

Ale nie tylko operacje intymne przyciągają mężczyzn do klinik chirurgii plastycznej. Panowie chętnie też poprawiają sobie bicepsy albo uda. Chcą wyglądać na bardziej umięśnionych i męskich. Takie zabiegi polegają na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej z innej części ciała, na przykład z pośladków.

- Panowie operują też odstające uszy, niezgrabny nos. Z roku na rok przybywa ich w naszym szpitalu - przyznaje Piotr Kowalczyk z łódzkiej kliniki Pulsmed. Na tę chwilę wśród pacjentów szpitala urodę poprawia 60 proc. pań i 40 proc. panów. Podobnie jest w łódzkiej klinice Este l'arte.
30 -letni Maciej Kolinka z Łodzi przeszedł już 13 zabiegów.

- Nie jestem cyborgiem. Każdy człowiek ma prawo do bycia pięknym - tłumaczy się Maciej. - Już w wieku 14 lat nie byłem usatysfakcjonowany swoim wyglądem. Duży, nie-zgrabny nos, wąskie usta, opadające kąciki oczu, nijaka twarz. Mając 18 lat postanowiłem wypowiedzieć wojnę niesprawiedliwej naturze. Zaczął od nosa, a potem lifting, powiększenie i zmiana kształtu ust, zmiana kształtu oczu na bardziej owalne, silikonowe implanty kości policzkowych, podniesienie brwi, podwiązanie tkanki tłuszczowej w policzkach, aby wyszczuplić twarz i nadać jej bardziej męski look oraz wybielanie zębów.

- Teraz mam taką twarz, którą się zapamiętuje, może dlatego, że tyle kosztowała.. - mówi Kolinka

Agnieszka Jasińska

Czytaj więcej: Dziennik Łódzki

INNE
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/angelina_jolie_przeszla_mastektomie_usunela_piersi_bo_bala_270191.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.