Facebook Google+ Twitter

Panie Niemen!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-08-09 21:17

Guzik prawda Panie Niemen – powiedziałbym Panu, ale jak, skoro nie żyjesz? „Ludzi dobrej woli” wcale nie jest więcej, a Świat ginie każdego dnia. Mistrzowsko wyśpiewałeś słowa, ale tylko słowa. Dzisiaj byle pętak od polityki tak potrafi.

Tymczasem rozpoczął się szturm Doniecka. Ludzie dobrej woli z Majdanu próbują odbić miasto z rąk innych ludzi dobrej woli, zwanych z przekąsem separatystami. Paradoksalnie i jedni i drudzy pragną szczęścia ludzi dobrej woli zamieszkujących wschodnie tereny. Wszystkiemu przyglądają się ludzie dobrej woli z Brukseli i od pół roku nie ma tygodnia, by nie wyrazili ubolewania. Separatystów wspierają ludzie dobrej woli z Kremla i tak się troszczą o ich powodzenie, że przy granicy ukraińskiej zgromadzili pokaźne wojsko, by w razie potrzeby pospieszyć z bratnią pomocą. Korzystając z zamieszania na Ukrainie ludzie dobrej woli z Izraela eksterminują ludzi dobrej woli z Palestyny. Tak się przy tym spieszą, że z rozpędu zrównali z ziemią dwie szkoły pełne dzieci.
Społeczeństwa przesycone ludźmi dobrej woli konsumują papkę serwowaną przez polityków i media. Wschód zajada się propagandą, zachód delektuje współczuciem przemieszanym ze strachem. I trudno oprzeć się wrażeniu, że chociaż raz, to my mamy lepiej – nas karmi się jabłkami!
(Sebastian Steranka)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.