Facebook Google+ Twitter

Panika była, epidemii „świńskiej grypy” AH1N1 nie ma

"Na dzień dzisiejszy nie można jeszcze mówić o epidemii grypy" potwierdza SANEPID w wydanym na dn. 07.01.2013 r. godz. 12:11 na swojej stronie internetowej komunikacie Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Lekarstwa. / Fot. Bogumiła MaśkaPanika epidemii grypy rozpoczęła się od informacji o wykryciu u kilkunastu osób, tj.
pacjentów i personelu Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej grypy AH1N1 tzw. świńskiej grypy.
Dyrektor placówki w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bielsku-Białej ogłosił w szpitalu kwarantannę i wprowadził od czwartku 3 stycznia 2013 r. od godz. 15:00 zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych, aż do odwołania.
W piątek 4 stycznia br. w szpitalu przebywało 16 osób u których stwierdzono obecność AH1N1, w tym wśród 3 pracowników szpitala, z czego stwierdzono zgon jednego zarażonego pacjenta. Jak się okazało, wirus grypy nie
był bezpośrednią przyczyną zgonu pacjenta po wypadku, lecz zawał serca i jego powikłania (inf. Rzeczniczki szpitala Jolanty Trojanowskiej)
Medialna panika ewentualnej epidemii grypy, spowodowała wzrost zainteresowania profilaktyką przeciwko grypie. Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego są porady jak ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa grypy, a SANEPID w Katowicach przypomina i radzi na temat profilaktyki grypy. Również Dyrekcja
bielskiej szkoły
im. M. Reja w Bielsku-Białej, aby zapobiec ewentualnym zarażeniom,
zaleciła swoim uczniom i nauczycielom gimnazjum i liceum, aby od poniedziałku na terenie szkoły stosowali maseczki w które wyposażyła ich szkoła.

Na dzień 06 Stycznia 2013 r. godz. 14:30 na stronie internetowej Wojewódzkiego Szpitala w Bielsku-Białej, nie podano komunikatu o odwołaniu zakazu odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w Oddziałach tego szpitala.

Wg komunikatu Sanepidu w Katowicach w sprawie aktualnej sytuacji epidemiologicznej zachorowań na grypę i przypadki grypopodobne w województwie śląskim, na dzień
07.01.2013 r. od początku sezonu grypowego tj. od 01.10.2012 r., stwierdzono 39 zachorowań na grypę A/H1N1v, ale epidemii nie ma.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.