Facebook Google+ Twitter

Panika była, epidemii "świńskiej grypy" AH1N1 nie ma

"Na dzień dzisiejszy nie można jeszcze mówić o epidemii grypy" potwierdza w wydanym 7 stycznia komunikacie Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

 / Fot. Bogumiła MaśkaPanika rozpoczęła się od informacji o wykryciu u kilkunastu osób, tj. pacjentów i personelu Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej grypy AH1N1 czyli tzw. świńskiej grypy.

Dyrektor placówki w porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bielsku-Białej ogłosił w szpitalu kwarantannę i wprowadził od czwartku 3 stycznia 2013 r. od godz. 15 zakaz odwiedzin pacjentów hospitalizowanych, aż do odwołania.

W piątek 4 stycznia br. w szpitalu przebywało 16 osób, u których stwierdzono obecność AH1N1, w tym u 3 pracowników szpitala. Jedna osoba zmarła, ale przyczyną śmierci nie był bezpośrednio wirus grypy lecz zawał serca i jego powikłania (inf. rzeczniczki szpitala Jolanty Trojanowskiej).

Doniesienia medialne o zachorowaniach spowodowały wzrost zainteresowania profilaktyką grypy. Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego znajdują się porady, jak ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa grypy, a SANEPID w Katowicach przypomina i radzi na temat profilaktyki grypy. Również dyrekcja bielskiej szkoły im. M. Reja w Bielsku-Białej, aby zapobiec ewentualnym zarażeniom, zaleciła swoim uczniom i nauczycielom gimnazjum i liceum, aby od poniedziałku na terenie szkoły stosowali maseczki, w które szkoła ich wyposażyła.

Wg komunikatu Sanepidu w Katowicach od początku sezonu grypowego czyli od 1 października 2012 r., stwierdzono 39 zachorowań na grypę A/H1N1.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.