Facebook Google+ Twitter

Panika w Zielonej Górze. Policja i mieszkańcy szukają przestępcy

Od kilku tygodni trwają poszukiwania mężczyzny, który dokonuje napadów na kobiety w Zielonej Górze i okolicy. Sporządzono trzy portrety pamięciowe. Mieszkańcy miasta organizuję "obywatelskie obławy".

 / Fot. PolicjaMieszkańcy Zielonej Góry od kilku tygodni żyją doniesieniami o grasującym w ich mieście gwałcicielu. Policja tropi przestępcę, a zielonogórzanie narzekają na funkcjonariuszy policji, którzy - zdaniem niektórych - lekceważą zgłoszenia mieszkańców miasta.

Na http://zielonagora.gazeta.pl/ czytamy historię kobiety, która zauważyła w tramwaju mężczyznę przypominającego jednego z tych na portretach pamięciowych. Kobieta wysiadła z tramwaju, po czym zadzwoniła na policję, powiadomiła też rodzinę i znajomych, ci skontaktowali się z kolejnymi osobami. Skutkiem była "obława obywatelska". Bezskuteczna. Nie udało się ustalić, czy tropiony mężczyzna to poszukiwany gwałciciel. Policja, z którą kobieta skontaktowała się kobieta, pojawiła się na miejscu znacznie później.

Mieszkańcy Zielonej Góry mają żal do funkcjonariuszy. W mieście aż huczy od plotek o kolejnych napadach, których policja nie potwierdza. Jedną z bardziej brutalnych opowieści jest historia porwanego i zabitego dziecka a także zamordowania kobiety, której zwłoki znaleziono w kontenerze na śmieci.

Zielonogórzanki nawołują się na kursy samoobrony, doradzają też, by zawsze mieć przy sobie garść soli, dezodorant czy lakier do włosów. Twarz przestępców na pewno wryła się już w pamięć większości mieszkańców: ich portrety pamięciowe można znaleźć w witrynach sklepów, gazetach, internecie.

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki wyznaczył nagrodę za pomoc w ujęciu gwałciciela - 20 tys. złotych. Ostatni przypadek, który mógł mieć związek z serią przestępstw miał miejsce wczoraj - 16-latka została napadnięta na klatce schodowej jednego z bloków. Przyłożono jej do szyi jakiś przedmiot. Dziewczynie nic się nie stało, mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia.

Według słów Małgorzaty Stanisławskiej, rzecznik zielonogórskiego komendanta, w ciągu doby w mieście ma pracować ponad 100 policjantów.

http://zielonagora.gazeta.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dodałem powiększone i wyraźniejsze portrety pamięciowe, poprawiłem opis działania tego "człowieka" i czekam aż się ukaże artykuł. Chodzi mi o życie i zdrowie kobiet, a nie o pochwały za artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzisiaj w nocy doszło do kolejnego napadu w Krośnie Odrzańskim. Nie wiadomo czy to ten sam sprawca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

100 policjantów + tysiące oczu internautów, straż miejska, listonosze, taksówkarze, rozwoziciele pizzy itp... przyniosą efekty. Jest Kanadyjska grupa-AMBER ALETR, która właśnie w ten sposób znalazła, niejedno zaginione i porwane dziecko, o mordercach i gwałcicielach nie wspomnę. Grupa pod tą nazwą, działa już na całym świecie. POWODZENIA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.