Facebook Google+ Twitter

Panny Wyklęte, nowy pomysł muzyczny Maleo - koncert i płyta

Walczyli przeciw złu i kłamstwu, my idziemy śladami bohaterów. Mieli wiarę w Boga i w to, że zło musi przegrać. Dziś naszymi karabinami są gitary i mikrofony - powiedział Darek Malejonek. Pierwszy otwarty koncert w Syrenie już 23 maja.

Panny Wyklęte / Fot. Print ScreenWalczyli przeciw złu i kłamstwu, my idziemy śladami bohaterów. Mieli wiarę w Boga i w to, że zło musi przegrać. Dziś naszymi karabinami są gitary i mikrofony - powiedział, zapowiadając koncert promujący płytę poświęconą "Pannom Wyklętym" Darek „Maleo” Malejonek.

Prapremierowe wykonanie piosenek, które znajdą się na płycie "Panny Wyklęte" miało miejsce w minioną sobotę w warszawskim Teatrze Syrena. W koncercie obok takich wykonawców jak Kasia Kowalska, Halina Mlynkowa czy Ania Brachaczek, wystąpiła także Kasia Malejonek. Jej piosenka „Jedna chwila”, która promuje płytę, opowiada o Danucie Siedzikównie, ps. "Inka", siedemnastoletniej sanitariuszce zamordowanej z wyroku komunistycznego sądu 28 sierpnia 1946 w Gdańsku.Płyta zostanie wydana latem przez Fundację Niepodległości w ramach kampanii ROK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Znajdą się na niej utwory (reggae, rock, hip-hop, folk, jazz), do których teksty w większości napisane zostały przez wykonawczynie.

Przewidziano też trasę koncertową. Pierwszy otwarty koncert odbędzie się w Teatrze Syrena w Warszawie, w czwartek, 23 maja o godz. 19.00. Panny Wyklęte, to, jak przeczytać możemy na stronie Teatru Syrena, muzyczna opowieść o zabranej młodości i wolności, trudnych wyborach pomiędzy miłością a obowiązkiem, o walce do końca, o Żołnierzach Wyklętych ale Niezłomnych, których walka po latach nadal czeka na godne upamiętnienie.

Maleo Reggae Rockers zaprosili czołowe polskie wokalistki reprezentujące różne style muzyczne: Anię Brachaczek, Jadwigę Basińską, Gonix, Halinkę Mlynkovą, Ifi Ude, Kasię Kowalską, Kasię Malejonek, Lilu, Marcelinę, Marikę, Monę, Paresłów (Dorę i Falę), Anię, Natalię i Paulinę Przybysz.

Fotorelację z premierowego konceru można zobaczyć na stronie radiownet.

Historie kobiet, uczestniczek Powstania Warszawskiego, to temat, po który Darek Malejonek sięgnął w swych kompozycjach już w ubiegłym roku. 10 sierpnia ukazała się płyta "Morowe Panny", wydawnictwo MTJ i Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz promującej krążek piosenki w wykonaniu Mariki - "Idziemy w noc", na płycie znalazło się 12 innych, zróżnicowanych muzycznie utworów (Mona, Halina Mlynkova, Lilu, Ania Brachaczek, Paulina Przybysz, Paresłów, Katarzyna Groniec, Jadwiga Basińska, Lilu, Anita Lipnicka & John Porter). Fragmenty utworów tutaj.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.