Facebook Google+ Twitter

"Panny z Wilka" zainaugurują sezon w Teatrze Studio

27 sierpnia 2012 roku warszawski Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza rozpocznie nowy sezon artystyczny 2012/2013 spektaklem "Panny z Wilka" według prozy Jarosława Iwaszkiewicza.

Scena z "Panien z Wilka". / Fot. materiały Teatru Studio"Panny z Wilka" w reżyserii Mai Komorowskiej, która w pamiętnej ekranizacji prozy Iwaszkiewicza dokonanej przez Andrzeja Wajdy w 1979 roku zagrała rolę Joli, miały swoją premierę 31 stycznia 2011 roku jako spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Nowa dyrektor stołecznego Teatru Studio, Agnieszka Glińska, postanowiła zaprezentować to interesujące przedstawienie szerszej publiczności i dlatego 27 - 30 sierpnia 2012 r. będzie można je zobaczyć na małej scenie w malarni o godzinie 19. Maja Komorowska i jej asystentka, Julia Kijowska, zaangażowały do wiodących ról Martę Chyczewską (Zosia), Martę Kurzak (Tunia), Martę Srokę (Jola), Dianę Zamojską (Kazia), Kamila Dominiaka (Wiktor), Igora Obłozę i Kamila Przystała (Panowie od Joli). Scenografię opracowała Małgorzata Grabowska - Kozera.

Adaptatorki opowiadania Iwaszkiewicza i reżyserki spektaklu dyplomowego w warszawskiej Akademii Teatralnej, Maja Komorowska i Julia Kijowska, tak mówiły o pracy nad tym przedstawieniem: "Studenci, którzy biorą udział w spektaklu "Panny z Wilka", to studenci, których uczymy od czterech lat. Na trzecim roku ich studiów, z całym rokiem, pracowaliśmy nad utworami JarosławaScena z przedstawienia "Panny z Wilka" w reżyserii Mai Komorowskiej. / Fot. materiały Teatru Studio Iwaszkiewicza: „Kochankowie z Werony”, "Lato w Nohant", "Maskarada" i "Wesele pana Balzaka". W tym końcowym egzaminie, który nazwałyśmy "Szkice z Iwaszkiewicza", obok dramatów, pojawiło się jedno opowiadanie "Panny z Wilka". Jako materiał do pracy nad spektaklem dyplomowym mogłyśmy wybrać tylko jeden utwór. I chociaż w dramatach są świetne, wyraziste role, bardzo ciekawe dla studentów kończących szkołę, zdecydowałyśmy się zmierzyć ze zmysłowym światem "Panien z Wilka" (cyt. z www.teatrakcje.pl).

O tym jak wypadła ta konfrontacja młodych aktorów z niełatwą materią literacką Jarosława Iwaszkiewicza można się będzie już niebawem przekonać w Teatrze Studio w Warszawie.

Natomiast 5 października na Dużej Scenie warszawskiego Teatru Studio odbędzie się premiera "Anny Kareniny" Lwa Tołstoja w reżyserii Pawła Szkotaka z Natalią Rybicką w roli tytułowej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wiadomość niezwykła, tym bardziej, że spektakl reżyseruje Maja Komorowska, której zdarzyło się znaleźć wewnątrz świata przedstawionego w sposób utrwalony. Bardzo jestem ciekawa. Mam nadzieję, że spektakl zostanie zarejestrowany na taśmie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.