Facebook Google+ Twitter

Panorama z Góry Gulbieniszkowskiej - powrót do świetności

Inicjatorzy społecznych akcji, dziennikarze opisujący trudne problemy i wytykający niedociągnięcia administracji spotykają się najczęściej z obojętnością, pozornymi działaniami lub ignorancją. W tym przypadku stało się inaczej. Nie do wiary.

Tablica przestawiona na mniej atrakcyjną strone drogi. / Fot. Krzysztof MasłowskiDwa tygodnie temu opublikowałem na W24 artykuł, w którym delikatnie acz zdecydowanie próbowałem napiętnować rozmieszczanie wielkopowierzchniowych tablic reklamowych w najcenniejszych krajobrazowo zakątkach naszego kraju. Na przykładzie incydentu z północno-wschodniej Suwalszczyzny, ziemi bardzo mi bliskiej, próbowałem przekonywać o szkodliwości tego typu działań.

Dziennikarskiego śledztwa nie prowadziłem. Miałem tylko nadzieję, że tekst zostanie przeczytany przez przynajmniej jednego z decydentów w tej sprawie. Mógłby to być sam reklamodawcy, urzędnik samorządowy lub właściciel terenu, na którym postawiono tablicę. Na wiele oczywiście nie liczyłem.

Widok z Góry Gulbieniszkowskiej. / Fot. Krzysztof MasłowskiPrzypadek, cud, zmiana administracyjnej decyzji, a może ta słynna Magiczna Moc Mediów sprawiły, że tablica zniknęła. Faktem jest, że widoku na jedną z najpiękniejszych panoram krajobrazowych (na styku gmin Jeleniewo, Rutka-Tartak, Wiżajny) znów nic nie zakłóca. Jak kiedyś można podziwiać zapierający dech w piersiach krajobraz zagłębienia Szeszupy. Dziś, bez tej reklamującej kotły tablicy, wyglądał naprawdę wspaniale. Wnikliwy obserwator dostrzec w nim mógł dodatkową paletę barw. Może to nie tylko złoto jesieni lecz również wdzięczność natury.

Widok z Góry Gulbieniszkowskiej / Fot. Krzysztof MasłowskiTablica nie zniknęła zupełnie. Umieszczono ją jednak trochę dalej od poprzedniego miejsca a na dodatek po przeciwnej stronie drogi, gdzie estetom, turystom, fotografom przyrody oraz nam wszystkim zakochanym w suwalskiej ziemi przeszkadza znacznie mniej.
Ktokolwiek za tym stoi - dziękujemy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ależ skąd, Panie Tadeuszu! To najprawdziwsza, choć pośledniej klasy, przygotowana do kolejnego sezonu ziemia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko się cieszyć.
Panie Krzysztofie! Niech Pan rozwieje moje wątpliwości. Czy ta zabronowana ziemia, to aby nie atrapa?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztofie, dobrze, że tak się stało. Wybieram się w tamte strony w następnym roku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja podobnie dziwiłam się, gdy zbliżaliśmy się do Wilna (mam gdzieś zdjęcia). Gdzie bilbordy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie, trochę przejechałem w tym roku przez Czechy. I zdziwiony byłem, że nie ma tam tylu przydrożnych zawalidrogów krajobrazowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, to prawda. Od tablicy do modrzewiowego kościoła w Jeleniewie jest parę ładnych kilometrów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wierzę w Magiczną Moc Mediów. :) I jestem za tym, by komercyjne reklamy nie zasłaniały nam pięknych darmowych widoków. Mam nadzieję, że tablice trzymają się też z daleka od pięknego kościółka w Jeleniewie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.