Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5807 miejsce

Panowie! Polskie dziewczyny to nasze dobro narodowe!

Zjawiskowo piękne, mądre i sprytne. Ciekawe świata, z uwagą śledzące trendy w modzie. Cudowne matki i kochanki. Któż to taki? My-Polki!

Jakie są dzisiejsze Polki? Kury domowe czy ambitne bizneswoman? Stereotyp „Matki Polki” odchodzi w przeszłość. Kobiety chcą się kształcić, podnosić swoje kwalifikacje, a także bardziej dbać o swój wygląd, atrakcyjność, odwiedzając fitness kluby, sauny, ośrodki SPA. Z jednej strony ciekawe świata, za wszelką cenę dążące do wolności, satysfakcji i równości z mężczyznami, z drugiej świadome ograniczeń na rynku pracy i mniejszych zarobków.

Ambitne i inteligentne
Polki znane są ze swojego wspaniałego gustu, jeśli chodzi o styl i ubiór / Fot. Andrzej GawełWedług Ogólnopolskiego Kwestionariusza Produktów i Usług Acxiom Polska, 83 procent młodych i aktywnych zawodowo kobiet w wieku 25-35 lat legitymuje się wykształceniem średnim i wyższym. Kobiety są bardziej niż mężczyźni zainteresowane samokształceniem i nauką języków obcych. Prawie co trzecia Polka w wieku do 35 lat deklaruje ten rodzaj aktywności jako swoje hobby. Ponad połowa Polek uczęszcza na różnego rodzaju kursy, szkolenia, podnosząc tym samym swoje kwalifikacje. Stanowią także największą grupę polskich czytelników książek. Czytanie książek należy do ulubionych zajęć 74 procent młodych i aktywnych zawodowo kobiet oraz 66 procent kobiet w wieku 35-50 lat.

Przebojowe i niezależne
Idą jak burza. Kariera to ich żywioł, toteż sukces w ich życiu goni sukces. Polki nie zrażają się niepowodzeniami i porażkami. Przegrana bitwa to nie koniec świata. Wiedzą, że mogą wygrać wojnę. Robią to z klasą i skromnością. Dają powody, aby wiązać z nimi nadzieje. Współczesna Polka dobitnie akcentuje swoją indywidualność, niezależność, samowystarczalność.

Energiczne i pracowite
Któż z nas, przebywając dłużej za granicą, nie spotkał się z opinią ze strony Niemca, Włocha, czy Francuza, że Polki są bardzo pracowite? Kobiety rodem z Polski są ekspertami z dziedziny oszczędzania i pracowitości. Ponad 40 procent Polek pracuję na dwa etaty, szuka dorywczej pracy, dorabia udzielając np. korepetycji z języka obcego, fizyki, matematyki, itp. Oprócz pracy zawodowej Polki sumiennie wypełniają domowe obowiązki: sprzątają, gotują, prowadzą ogród. Jak wynika z badań, tylko w co czwartej rodzinie posiłki przygotowuje mąż.

Szacunek, miłość i wierność na pierwszym miejscu
Dziewczyny z Polski, w odróżnieniu od dziewczyn z krajów zachodnich, są wychowywane w rodzinach o silnych więzach, gdzie wzajemna miłość i szacunek stawiane są na pierwszym miejscu. Dlatego życie rodzinne jest dla nas bardzo ważne. Polki oczekują nie tylko stabilności zawodowej oraz finansowej niezależności swych partnerów, ale wymagają również przynajmniej tyle samo uwagi i uczucia. Większość polskich dziewczyn nie pozwoli zaszufladkować się swojemu partnerowi do roli „kury domowej”, ponieważ Polki mają znacznie więcej do zaoferowania. Miłość, wierność, poświęcenie, oszczędność, oraz pracowitość to tylko kilka przykładów wspaniałych cech, jakie posiadają polskie kobiety i tymi cechami mogą one obdarzyć swojego partnera w zamian za jego miłość i zrozumienie.

Zjawiskowo piękne
Polskie dziewczyny znane są ze swojej piękności, delikatności i kobiecości. Są jak dzieła sztuki: niepowtarzalne i porażające swoim pięknem. Ich niezwykła uroda została uznana na forum międzynarodowym w 1989 roku, kiedy Aneta Kręglicka została nie tylko Miss Polonia, ale również Miss World. Coraz więcej polskich kobiet przemierza wybiegi stolic mody, udanie wspinając się po szczeblach kariery w wielkim świecie modelingu. Na liście stu najlepszych modelek świata figuruje obecnie pięć polskich nazwisk, a jak podaje „Newsweek” – liczących się piękności znad Wisły jest już ponad 500.

Dobry gust i elegancja
Polki znane są ze swojego wspaniałego gustu, jeśli chodzi o styl i ubiór. Młode Polki zawsze śledzą najnowsze trendy w modzie. Większość kobiet urodzonych w Polsce posiada poczucie elegancji i wie, jak się dobrze ubrać. Polki mają w sobie tę niezwykłą wprost zdolność odpowiedniego dobrania ubioru stosownie od wymaganej sytuacji.

Uwielbiają podróżować
Polki kochają podróżować, co naturalnie sprawia, iż mają otwarte umysły i są tolerancyjne w stosunku do opinii i stylu życia innych ludzi. Polskie kobiety są otwarte na świat, a przez to stale powiększają wiedzę zarówno swoją, jak i swoich dzieci. Tylko 20 procent ankietowanych kobiet przyznaje, że woli wakacyjny urlop spędzać w domu.

Wspaniale kucharki
Cechą charakterystyczną Polek jest to, że zwykle lubią gotować (a robią to rzeczywiście bardzo dobrze). Pierogi, gołąbki, barszcz, bigos, pączki czy szarlotka to tylko nieliczne potrawy i smakołyki, które polskie dziewczyny są w stanie przygotować. Co bardziej istotne – ponad połowa polskich żon znajduje przyjemność w przygotowywaniu posiłków dla swych mężów i dzieci, bowiem rodzinne posiłki traktowane są przez nie jako ważna część „dziennego rozkładu zajęć”.

Kochają prezenty
Któż nie lubi dostawać prezentów? Z pewnością każdy lubi miłe niespodzianki choćby w postaci zaskakującego, czułego słówka. Do otrzymywania prezentów - tych maleńkich, jak też wielce kosztownych - stworzone są... kobiety (nie trzeba dodawać, że chodzi o Polki). Jakie prezenty lubią najbardziej Polki? Polskie kobiety są tradycjonalistkami i w większości cieszą się z małych upominków. Jak wszystkie dziewczyny czy kobiety, uwielbiają czekoladki; szczególnie wielosmakowe, których zjedzenie stanie się zagadkową przyjemnością. Bardziej romantyczne są kwiaty - szczególnie róże. Każda kobieta uwielbia otulać się wonią pięknego zapachu. Zdecydowanie trafnym podarunkiem są perfumy. Świeża, lekko owocowo-kwiatowa nuta, potrafi uderzyć w gust niemalże każdej polskiej kobiety. Często jednak budżet polskiej rodziny nie pozwala na obdarowywanie prezentami. Mimo to pamiętajmy, że zawsze jest rozwiązanie. Wszystkie kobiety na całym świecie dziękują za najwspanialsze prezenty, jakie mogą dostać od życia - miłość, dobroć i najpiękniejsze słowa: Kocham Cię.

Znany piosenkarz Andrzej Rosiewicz zaśpiewał kiedyś, że „Najwięcej Witaminy Mają Polskie Dziewczyny”. I chyba nikt temu nie zaprzeczy. Polki to najpiękniejsze kobiety na świecie. Inteligentne, ambitne, pracowite i wierne. Ciekawe świata, kierują się intuicją, pełne poczucia humoru. Pełnią rolę gospodyń, matek i żon. Zawsze były i będą podstawą dla swojej rodziny, opiekując się dziećmi i mężem. Tak jak każda kobieta, chcą się czuć piękne, potrzebne i dowartościowane. Oczekują szacunku, zrozumienia i poświęcenia. Czy znajdzie się zatem jakiś śmiałek, który zaprzeczy, że polskie dziewczyny to największy skarb na ziemi?!

A co na ten temat mają do powiedzenia znane Polki?

Polki chcą bardziej dbać o swój wygląd, atrakcyjność; odwiedzają coraz częściej fitness cluby, sauny, ośrodki SPA. / Fot. Andrzej Gaweł
Anna Wiśniewska (Świątczak), wokalistka Ich Troje: - Nigdy nie zastanawiałam się nad tym, co wyróżnia Polki od kobiet innych narodowości. Panuje stereotyp, że jesteśmy najpiękniejszymi kobietami, przynajmniej w Europie. I chyba coś w tym jest. Polka to matka, pracująca, dbająca o dom itd. Bardziej na zachód, kobieta to przede wszystkim osoba realizująca swoje plany, zamiary, taka bizneswoman. A tak naprawdę to myślę, że każda z nas jest inna. Jedyna wspólna cecha łącząca nas wszystkie, to z pewnością zamiłowanie do rozmów. Któż lepiej zrozumie kobietę niż inna kobieta? Pozdrawiam wszystkie Polki!

Agnieszka Chrzanowska, piosenkarka, aktorka:- Polki są zdecydowanie za mało pewne siebie. Ostatnio sytuacja nieco się poprawia, ale zjawisko wciąż istnieje. Podróżując po Polsce z koncertem ”Tylko dla kobiet", miałam okazję rozmawiać z kobietami z różnych części kraju, z miast i małych miasteczek. To, co mnie uderzyło, to ich strach przed jakimkolwiek wychylaniem się przed szereg. Kilka razy usłyszałam, że jestem odważna, bo śpiewam żartobliwe teksty o mężczyznach. Twierdziły, że gdyby one próbowały nawet żartem zwrócić uwagę szefowi, straciłyby pracę. Wniosek nasuwa się sam: Polki są wciąż bardzo mocno uzależnione od mężczyzn, mają bardzo niską samoocenę, w dodatku w większości twierdzą, że nie da się w tej kwestii niczego zmienić. Poszukując swojego miejsca na Ziemi, mieszkałam kiedyś przez dwa lata w Grecji i rok w Austrii. Obserwacje, jakie poczyniłam nie są - niestety - dla Polek korzystne. Panuje opinia, że Polki dbają o siebie, że znają się na modzie. Ale prawda wydaje się być inna. Nie zdarzyło mi się, na przykład na greckiej ulicy, zobaczyć źle uczesanej kobiety, podobnie w Austrii, ciągle natomiast mijałam naprawdę oryginalnie ubrane. Nie były to szczególnie drogie stroje, ale ciekawie dobrane, w nietypowych kolorach. Za to polska ulica jest wciąż szara i nudna, jakby nie miała własnej osobowości, a to przecież nie prawda, brakuje jedynie pewności siebie i odwagi.

Mandaryna, wokalistka, tancerka: - Polki to już współczesne Europejki. Coraz częściej zdobywamy niezależność, realizujemy własne plany i zaspokajamy ambicje. Wiemy i rozumiemy, że spełniona zawodowo żona i matka jest na co dzień szczęśliwsza i dzięki poczuciu niezależności spokojniejsza życiowo. Czym Polki wyróżniają się od innych kobiet? Chyba wciąż marzącą za romantyzmem słowiańską duszą. Mimo tej wspomnianej niezależności chcemy być przepuszczane w drzwiach, całowane w
rękę i chcemy (najchętniej codziennie) otrzymywać kwiaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (129):

Sortuj komentarze:

gosc
  • gosc
  • 15.04.2012 02:24

poza tym u nas w kraju jak sa ladne dziewczyny to sa zajete przez lysych tlustych upoconych smierdzacych dresiarzy albo pedalowatych dupkow

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam kowalski
  • Adam kowalski
  • 06.09.2011 10:27

i patrzą tylko na facetów żeby ich wycyckać ze wszystkich pieniędzy i sobie pójść

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam kowalski
  • Adam kowalski
  • 06.09.2011 10:26

poza tym polki po urodzeniu pierwszego dziecka dziadzieją, stają się tłuste, brzydkie i do niczego się nie nadają, jak tylko do siedzenia w domu i stania przy garach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam kowalski
  • Adam kowalski
  • 06.09.2011 10:23

A ja uważam, że polskie dziewczyny są łatwe i głupie, oraz że nie są doskonałe. Bo najładniejsze są amerykanki, brazylijki, włoszki, francuski i hiszpanki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale rąbnęłaś a kiedy wychowują dzieci po 65 latach jak są na emeryturze? przypomniało mi się ogłoszenie - Poszukuje asystentki wykształcenie wyższe, doświadczenie 5 lat w zawodzie, wiek 22 lata

Komentarz został ukrytyrozwiń

;-)+++

Komentarz został ukrytyrozwiń

:) Dzięki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dopiero teraz miałem okazję przeczytać... (+) Co tu dużo mówić - świetny tekst, dobrze napisane i interesujący temat :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

AgnieszkaW-w rzeczy samej :D
http://wyborcza.pl/1,75248,5542985,Czy_bez_wojewody_da_sie_zyc.html
a ten tytuł z wyborczej to jakaś prowokacja?
Miłego dnia, pozdrawiam:D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.