Facebook Google+ Twitter

Panowie, trzeba odszczekiwać

Temat jest głośny, komentowany wszechstronnie, ale mnie jawi się przy okazji inna - równie bulwersująca sprawa, o dość paskudnych reperkusjach międzynarodowych.

Pani Wioleta Luchowska w swoim krótkim tekście http://www.wiadomosci24.pl/artykul/rasistowskie_wystapienie_w_polskim_parlamencie_80811.html zasygnalizowała sprawę, jednakże skandaliczne wystąpienie niejakiego pana Górskiego powoduje reperkusje znacznie większe. Dlaczego? Otóż dlatego, że wystąpienie miało miejsce na trybunie naszego sejmu i nie była to paplanina przy wódeczce u cioci na imieninach, ale oficjalnie i publicznie ogłoszone credo przedstawiciela partii, do której pan Górski należy. Jak donosi Newsweek „Ambasador USA w Polsce. Victor Ashe, jest zszokowany. "
Na dodatek czytamy w tym samym akapicie „Prowadzący obrady wicemarszałek Jerzy Szmajdziński" nie próbował przerwać tyrady".

Mamy więc drugi grzybek w tym barszczu, ale jest i trzeci. Otóż ulubieniec panów Kaczyńskich i prominentny członek PiS – pan Gosiewski stwierdza z właściwa sobie dezynwolturą: „To wystąpienie to prywatna sprawa posła Górskiego. Nie było to oficjalne stanowisko klubu parlamentarnego PiS”.

Rzecz w tym jednak, że pan Górski załatwił „prywatna sprawę” w trakcie posiedzenia sejmu i na mównicy. Nie na korytarzu, nie w bufecie i nie w kaplicy. Na mównicy polskiego sejmu, gdzie prezentuje się wraz ze swymi poglądami za nasze, obywatelskie pieniądze. Prywatność wystąpienia pana Górskiego nie jest, jak się okazuje, dla reszty partii tak całkiem oczywista, bo z tego samego źródła dowiadujemy się, że "wystąpienie posła PiS może być tematem spotkania przedstawicieli USA i polskiego MSZ". Link

Pan Górski, który zasłynął już swego czasu nawołując do intronizacji Chrystusa Króla na króla Polski, link
narobił tym razem bałaganu międzynarodowego i nie może uchodzić za nieszkodliwego maniaka. Wobec czego PiS poczuł się zmuszony do oficjalnych przeprosin: link
„Klub Parlamentarny PiS jednoznacznie odcina się od stanowiska zaprezentowanego przez posła Artura Górskiego, które spotkało się z oburzeniem i dezaprobatą w naszym klubie. Jednocześnie proszę o przyjęcie przeprosin w związku z zaistniałą sytuacją". Napisał to pan Kamiński w oświadczeniu skierowanym do ambasadora US w Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

+ Jestem pod ogromnym wrażeniem zapału i weny twórczej Autorki. W tym przypadku, zegar biologiczny ewidentnie zaczyna się cofać. Gratuluję!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądzę, że gdybyśmy przejrzeli stenogramy Sejmu...z późnych godzin, z baaardzo późnych godzin, mogłoby wyjść jeszcze mnóstwo "klopsów"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

"To syndrom głuchego telefonu i przykry wypadek przy pracy" - powiada pan Kownacki.

"Nie będzie konsekwencji wobec Kownackiego"

Prezydent Lech Kaczyński zapewnił,... http://wiadomosci.onet.pl/1860342,11,item.html

No i wszystko jasne - jaki pan, taki kram.

Komentarz został ukrytyrozwiń

MASAKRA!!!!!!!!!!!!!

Jak nie używam grubych wyrazów - tu nie wytrzymałam........

PiS zdelegalizować za szkodnictwo polityczne!, a ich prominentnych przedstawicieli izolować od wszelkich mediów.

Prof. Czapiński powiedział w tv, że około 30 % naszego społeczeństwa cechuje taka mentalność. Przerażające! - to ich elektorat, indoktrynowany przez wiadome media.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.