Facebook Google+ Twitter

Państwo Islamskie jest już w Polsce

W magazynie publicystycznym "Po przecinku" gościli Aleksander Makowski i Andrzej Mroczek. Rozmówcy Hanny Lis poruszali kwestie związane z bezpieczeństwem Polski wobec wszechobecnych dżihadystów i w odniesieniu do zamachu w Paryżu.

Grafika pamięci ofiar zamachu w Paryżu, dn. 7 stycznia 2015r. http://themoderatevoice.com/201745/201745/ / Fot. Rob TornoeWydarzenia w Paryżu wydatnie podniosły temperaturę ogólnego poczucia niepokoju. Można by rzec, że bardziej niż jakiekolwiek inne z ostatnich doniesień o aktach terrorystycznych. Francja jako kraj Unii Europejskiej i od zawsze bardzo bliski Polsce, darzona jest uczuciem ogromnego sentymentu i głęboką empatią. Zatem każde poruszenie nad Sekwaną znajduje swój natychmiastowy oddźwięk pośród polskich nastrojów.

* * *

W telewizyjnym programie publicystycznym "Po przecinku" podjęto temat potencjalnego zagrożenia państwa polskiego przez działania dżihadystów, w kontekście omawianej i wciąż trwającej akcji po zamachu terrorystycznym w Paryżu. 7 stycznia 2015r. w siedzibie magazynu satyrycznego „Charlie Hebdo”, co najmniej trzech uzbrojonych mężczyzn z okrzykami wychwalającymi Allaha, dokonało aktu przemocy zabijając 12 osób.

Prowadząca program Hanna Lis zaprosiła do rozmowy dwóch znawców zagadnień międzynarodowego terroryzmu i światowych konfliktów: pułkownik Aleksander Makowski, absolwent pierwszego rocznika szkoły wywiadu w Kiejkutach; jedna z barwniejszych postaci polskich służb i z pewnością wzbudzająca najwięcej zainteresowania. Andrzej Mroczek jest ekspertem Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas i słynie z rzeczowych komentarzy dla mediów oraz licznych znakomitych publikacji w uprawianej dziedzinie.

Za tym ktoś musi stać

Obraz działania sprawców podczas paryskiego napadu jest wstrząsający. Właściwie nie mieli innego celu poza samym zabijaniem. Nie brali zakładników, nikogo nie uprowadzano, nie stawiano żądań. Czy można w tym wypadku mówić o samotnych wilkach? "W mojej ocenie, oni są tylko i wyłącznie wykonawcami pewnego zadania. Za tym mogą stać osoby, bądź osoba, która zleciła im przeprowadzenie tego typu przedsięwzięcia" - Andrzej Mroczek jest zatem zdania, że była to akcja przygotowana przez organizację terrorystyczną. Przemawia za tym modus operandi sprawców i wstępne oszacowanie kosztów jakie poniesiono w związku z fachowym przygotowaniem zamachu. Można domniemywać, że terroryści dysponowali scenariuszem, który przewidywał dokonanie kolejnych ataków, również poza granicami Francji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Temat rzeka!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.