Facebook Google+ Twitter

Państwo legend i kombatantów

To tylko próba wyjaśnienia i odpowiedzi na pytanie:, Dlaczego w Polsce jest tak dużo legend i kombatantów?

 / Fot. Creative Commons, 2.0To pastwo leży w samym centrum Europy i chociaż jest państwem średniej wielkości to jednak aspiracje ma mocarstwowe. W polityce takie aspiracje do wielkości to nic nowego, bo rządy każdego z państw dążą do uwypuklenie znaczenia swojego kraju. To państwo jest jednak szczególne, ponieważ tylko ono znaczenie swojej wielkości pokazuje i przedstawia przy pomocy kolejnych legend. Obecnie w powszechnym użyciu królują takie legendy jak np.: Legenda Cudu nad Wisłą, Legenda Powstania Warszawskiego, Legenda i mit Solidarności, Legenda Lecha Wałęsy, Legenda Stefana Niesiołowskiego, Legenda JPII i wiele pomniejszych legend.

Coraz częściej pojawiają się też baśnie, przy czym aktualnie króluje tutaj i to zdecydowanie "Baśń z 2tysięcy dni i jednej nocy", pisana przez legendarny zespół Platformy Obywatelskiej. Doszło już do tego, że sam Donald Tusk, przygotowuje kolejny już w tej kadencji odcinek pt. "Drugie Expose", no i bardzo ciekawi mnie jak tam uzasadni to, że nie jesteśmy już zieloną wyspą. Expose będzie już jesienią i to chyba podkreśli premier zrzucając winą właśnie na tę porę roku. Czy to nie dlatego, zieleń Polska tak szybko traci swój kolor, że to jesień tak zmieniła barwy naszej zielonej wyspy? Potem będzie jeszcze gorzej, mówi nasz rząd, bo już listopad odsłoni goły pień naszego budżetu, a zima zmrozi naród kolejnymi podwyżkami, a do przednówka jakoś coraz dalej? No i do tego wszystkiego, nie widać nigdzie tego światełka w tunelu.

Jednak jest coś, co jeszcze wyróżnia jakoś te legendy a tym czymś jest ciągła walka naszych legend z coraz to inną legendą. Tragiczna śmierć legendy Solidarności zakończyła już spór z inną legendą tego związku - Lechem Wałęsą. Ta wojna chyba się zakończyła, lecz obecnie bardzo ciekawa jest walka legendy Solidarności Lecha Wałęsy z Legendą JPII, ponieważ jest to walka cichociemnych pomocników obydwu legend, w walce o tytuł czempiona pokonującego Imperium Zła. Walka na razie toczy się z ukrycia, chociaż powstają już takie wiekopomne dzieła jak np. "Armia Boga kontra Imperium Zła".

Uważny obserwator sceny politycznej musi dostrzec powolne przejmowanie przez Kościół całkowitych zasług w obaleniu naszego komunizmu. Wydawca tego dzieła już w swojej nocie pisze coś, co stanowi sentencję tej książki i może, dlatego warto przytoczyć tutaj mały fragment tej noty: "Czy upadek komunizmu pod koniec lat XX wieku był Bożym planem? Czy dlatego w jednym czasie w sferze publicznej pojawiły się takie postacie jak Jan Paweł II, Ronald Reagan i wielu innych, którzy mieli pewność, że Bóg chce zrobić coś szczególnego właśnie w tamtym momencie i za sprawą tych ludzi? Cechowała ich zdolność proroków z Biblii - poprawnie odczytywali wydarzenia im współczesne".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

swiergas
  • swiergas
  • 19.09.2012 18:47

Bardzo interesujący artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.