Facebook Google+ Twitter

"Państwo Maytree" Annie Dillard

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-09-27 11:57

Opowieść o miłości wśród wydm, w ciepłych promieniach słońca i pod niebem usianym gwiazdami

 / Fot. WLNowa Anglia, miasteczko Provincetown, lata pięćdziesiąte XX wieku. Poeta i majsterkowicz, Toby Maytree, poznaje Lou Bigelow, która do złudzenia przypomina mu Ingrid Bergman. Młodzi zakochują się w sobie. Biorą ślub. Mają syna. A później rozpoczyna się prawdziwa historia...

Od czasu do czasu pojawia się powieść, która opisuje związki między ludźmi w sposób tak doskonały, że miłość przestaje wydawać nam się taka nieosiągalna. Może jednak żyjemy po to, by kochać? Państwo Maytree to właśnie taka książka. Niezwykła.
- „The Los Angeles Times Book Review”

Dillard tak opisuję przyrodę, że jest w stanie uwieść nawet najbardziej zatwardziałego mieszczucha. Powieść, która odkrywa tajemnicę miłości – zarówno tej romantycznej, jak i rodzicielskiej. Prawdziwy skarb. - „USA Today”

Dillard opowiada o zapierających dech w piersiach krajobrazach Cape Cod i zamieszkujących go indywidualnościach: poławiaczach małży i poetach, udających dekarzy. - „People”

Annie Dillard
(ur. 1945) - amerykańska pisarka, poetka, krytyk literacki. Laureatka Nagrody Pulitzera (1975) za książkę Pielgrzym nad Tinker Creek. Przez krytyków porównywana do Emily Dickinson oraz H.D. Thoreau.

"Państwo Maytree"
Annie Dillard
Wydawnictwo Literackie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.