Facebook Google+ Twitter

Państwo Mirkowie od 62 lat są razem!

- Żyjemy razem tak długo, bo tam "na górze" nie przygotowali nam jeszcze miejsca - żartują dziś państwo Wanda i Jan Mirkowie ze Stróży (woj. małopolskie). Są małżeństwem od 62 lat.

Różne były koleje losów pana Jana (95 l.), zanim poznał swoją przyszłą żonę. W wieku 7 lat wyjechał ze Stróży na dzisiejsze Kresy Wschodnie. Gdy był w wojsku zaskoczyła go II wojna światowa. Później uszedł z rąk Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), po czym przeżył zsyłkę na Syberię, by później walczyć u boku Rosjan w nowo utworzonej I Dywizji Kościuszkowskiej gen. Zygmunta Berlinga. Chociaż wielu wtedy zginęło on przeżył i powrócił do rodzinnej miejscowości. Powrócił tuż przed wigilią 1945 r. Nie miał nic. Zakochał się. Już 3 miesiące później ożenił się z panią Wandą (84 l.) Był 22 luty 1946 roku.Zdjęcie ślubne Wandy i Jana Mirków ze Stróży. / Fot. Michał Hodurek

To nie były łatwe czasy. - Wszystko było spalone, wszystko - wspomina dziś nie bez wzruszenia pan Jan. W rok później przyszło na świat ich pierwsze dziecko. Były ciężkie chwile ale jakoś sobie radzili. - Jakoś się żyje - dodaje pani Wanda.

Państwo Wanda i Jan Mirkowie dziś. / Fot. Michał Hodurek
Ich recepta na długoletnie pożycie małżeńskie? - Żyjemy razem tak długo, bo tam "na górze" nie przygotowali nam jeszcze miejsca - żartują dziś, a pani Wanda dodaje
Jak się ludzie ożenią to się docierają (kłócą - przyp. autora) czasem nie, różnie to jest - my tak spokojnie żyliśmy i ani się myśleliśmy rozwodzić - kończy z uśmiechem.

Dziś dostojni jubilaci mają razem 179 lat (!). Doczekali się 3 dzieci, 7 wnucząt i 2 prawnucząt. Czego zatem życzyć dziś małżonkom? Skoro wesele diamentowe było już 2 lata temu wypada życzyć dożycia co najmniej żelaznego wesela.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Wielkie dzięki za plusy. Puki co państwo Mirkowie trzymają się bardzo dobrze jak na swoje lata...widać małżeństwo im służy :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż za bagaż. Wielka miłość i bardzo dobre zdrowie! Plus za przekazanie historii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za historię o miłości! A bohaterom materiału życzę aby jeszcze było przed nimi wiele wspólnych, słonecznych dni :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.