Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1090 miejsce

Państwo nie dba o interes polskich obywateli

W czasie 25 lat istnienia wolnej Polski, sprzedano za 10 procent wartości ok. 8 tys. zakładów, z czego ok. 725 to duże zakłady o strategicznym znaczeniu.

Nam zostało żywienie się w tanich barach mlecznych. / Fot. Andrzej SadowskiNasi rządzący chcieli też doprowadzić do likwidacji polskich kopalń, importując tani węgiel z Rosji oraz do upadku polskie rolnictwo i warzywnictwo, sprowadzając do Polski naszpikowaną chemią wołowinę, zboża opryskiwane trującymi środkami, chemicznymi, zmodyfikowane genetycznie warzywa i owoce. Najlepiej udała się rządowi, likwidacja polskich stoczni, chociaż z punktu widzenia likwidowanych mniejszych zakładów, których pracownicy nie otrzymali żadnych odpraw, jak najmniej demokratycznie.

Taka „restrukturyzacja” naszego kraju, świadczy o całkowitym braku jakiejkolwiek troski rządzących o przyszłość Polski, o przyszłość obywateli. Trudno żyć w takim kraju, w którym obywatel w potrzebie wyrzucany jest na margines, zaś dobrze traktowani są przedsiębiorcy z zachodu, dla których rząd funduje długoletnie zwolnienia z podatków, tereny pod budowę obiektów handlowych za przysłowiowa złotówkę.

Trudno żyć w takim kraju, gdzie obywatel jest traktowany jako tania siła robocza, w obcych a nie polskich przedsiębiorstwach, gdzie dobrze traktowani są przybysze np. z Ukrainy. Dla nich są mieszkania, zasiłki, praca, dla Polaków bezrobocie, eksmisje, kilku dziesięciozłotowe zasiłki (na cały miesiąc) z opieki społecznej, gdy człowieka dotknie dramat. A jeszcze ciągle nas się straszy, że czekają nas jeszcze cięższe czasy (i kolejne podwyżki).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Jeśli idzie o likwidację polskich kopalń i sprowadzanie taniego Rosyjskiego węgla, to zachęcam do zerknięcia na mój artykuł, który właśnie zamieściłem pt. „W obronie górników” link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ku pamięci
Wrzodaka analiza i wpis dla potomności.

http://wrzodakz.neon24.pl/post/98696,ursus-zlikwidowany

Uprzejmie proszę zwrócić uwagę na dyskusję pod tekstem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hipermarkety przestały dbać o polskich klientów, patrz artykuł: "Tesco w Szczecinie zaostrzyło wojnę z klientami lojalnościowymi".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk dostał od Niemców posadę w UE bo się dobrze im przysłużył likwidując tańszy konkurencyjny Polski przemysł. Kiedyś stocznie, teraz kopalnie a jutro zostaną zlikwidowane też hipermarkety, bo Polacy nie będą już mieli za co w nich kupować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"a sam Tusk, w dobie światowego kryzysu, powiększył PKB per capita o ok. 20%" Leszek Małkowski.

Idiotów nie sieją :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Być tanią siłą roboczą w zagranicznych przedsiębiorstwach w Polsce, to nasza przyszłość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Inwestycja w hipermarkety to w polskich warunkach złoty interes. Ogranicza się tylko w postawienie blaszaka w dobrym punkcie, najlepiej w centrum miasta. I to wystarczy aby producenci pchali się oknami i drzwiami. Ale nie jest łatwo zaopatrywać tę świątynie. Za wstawienie towaru konieczne są opłaty, ponoszenie kosztów ulotkowej reklamy, na koniec oczekiwanie na zapłatę za dostarczony towar., które może potrać i pół roku. Hipermarket sprzeda towar z marżą 20 -30 % a potem kilka razy obróci gotówką.
Piękny interes w kraju w którym nie obowiązują jakiekolwiek przepisy zapłaty za wstawiony towar i wykonaną robotę. Zapłata jest traktowana jako dobra wola, nic więcej.
Dlaczego biednyś ? - boś głupi.

Dostaję oferty pracy za granicą . Za to samo co w Polsce 4-5 razy więcej do zarobienia plus opłaty. Jak tak dalej będzie to nie ma sensu tu mieszkać i żyć. Znam ludzi, którzy po 50 -40 latach życia za granicą wracają na starość( z pieniędzmi) do Polski i szybko z stąd uciekają . Co dopiero młodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy w roku 2011 wybuchła afera dioksynowa prawie wszystkie kraje pozamykały swoje granice na skażone mięso. Jedynie Polska tego nie zrobiła.
Skażone mięso musiało bardzo zaatakować szare komórki obywateli , skoro Tusk za swoje zasługi koronowany został na króla Europy. Niestety dioksynowa euforia nie potrwała wiecznie, zamieniając się w agonię.
Patrząc na listę obecności wiernych w jedynie słuszną drogę Słońca Peru to dioksyny mocno zdziesiątkowały szeregi.
Małkowski życzę Panu dużo zdrowia, bo ostatnio rzadko tu bywasz. Tragedia , gdy i Pana zabraknie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie tylko Szczecin, cała Polska była, za komuny, dziesiątą potęgą przemysłową świata. Właściwie, rządzących III RP, a szczególnie D. Tuska, trzeba uznać za cudotwórców, geniuszy, bogów niemal. Mając tak zrujnowany przemysł i rolnictwo, ciemny naród, bo cenni fachowcy zostali wywaleni z kraju, zdołali podwoić majątek Polski, a sam Tusk, w dobie światowego kryzysu, powiększył PKB per capita o ok. 20%. Geniusze.
PS. Zazdroszczę Szczecinianom. Żeby utrzymać tyle hipermarketów, wraz z ich poborem prądu, wody, zarobkami personelu i, jeszcze, zyskami - musi być to zamożna społeczność.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szczecin, za komuny potęga przemysłowa, dzisiaj jest opustoszałym miastem urzędników i hipermarketów. Niestety czyste powietrze (po upadku przemysłu), nie rekompensuje braku pracy, czy możliwości założenia i utrzymania rodziny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.