Facebook Google+ Twitter

Państwo nie ma zaufania do obywateli?

Dla administracji, urzędu, banku, sprzedawcy, każdy z nas jest kłamcą, kombinatorem i naciągaczem, dlatego chyba na każdym kroku, musimy dokumentować nasze wnioski i sprawy, niezliczoną ilością dokumentów.

Wszędzie kolejki! / Fot. Grzegorz SadowskiW Polskiej rzeczywistości stało się już normą, że na każdym kroku trzeba coś dokumentować tysiącami papierów. W urzędach, w przychodniach, szpitalach, bankach, sklepach, gdziekolwiek pójdziemy coś załatwić, założyć konto, kupić, musimy donieść jakieś zaświadczenia, kserokopie dokumentów, świadectw, dowodów.

Wszyscy wymagają od nas podania naszych szczegółowych danych (imię, nazwisko, data urodzenia, adres, PESEL) i chociaż obowiązuje Ustawa o ochronie danych osobowych, zmusza się nas (inaczej nie załatwimy sprawy) do szastania nimi na prawo i na lewo, nawet przy najdrobniejszej sprawie, transakcji.

A przecież nie każdy urzędnik, pracownik bankowy, rejestrator, sprzedawca, jest do końca uczciwy. Dlatego, nazwisko połączone z numerem telefonu, adresem czy wiekiem danej osoby, nie stanowi dziś na polskim rynku dużej wartości (ceny wahają się między 40 a 80 gr. za rekord), co świadczy o masowej dostępności naszych danych.

A jeszcze te denerwujące, odmienne stosowanie wykładni polskiego prawa, odnośnie wliczania zasiłków do dochodów, np: zasiłku pielęgnacyjnego przez państwowych urzędników, którzy nagminnie wliczają go nam do dochodów. Współczuję też tym obywatelom, którzy chociaż raz dostali się pod skrzydła (w tryby) MOPR, czeka ich nieustanne sprawdzanie (niczym groźnego przestępcy), wywiady pracownika MOPR u sąsiadów, podpisywanie niezliczonych ilości oświadczeń i dokumentów.

Jak obywatel ma mieć zaufanie do państwa, skoro ono nie wykazuje grama zaufania do obywatela i ma nas za cwaniaczków, oszustów, wydrwigroszy, czyhających tylko na nienależne przywileje i świadczenia?.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.