Facebook Google+ Twitter

Państwo pomoże LOT? Najpierw rozmowa z Komisją Europejską

Ministerstwo skarbu poinformowało, że pierwsza transza pomocy dla Polskich Lini Lotniczych miałaby wynieść około 400 mln zł. Jednak najpierw wszystko musi być dokładnie omówione z Komisją Europejską.

 / Fot. Kpalion/CC BY-SA 3.0Od kilku miesięcy LOT zmaga się z bardzo złą sytuacja finansową i bez pomocy z zewnątrz będzie miał duży problem z dalszym funkcjonowaniem. Tak złą sytuację w spółce zarząd tłumaczy trudną sytuacją na rynku lotniczym.

Dziś dojdzie do rozmów pomiędzy władzami LOT-u a pracownikami w sprawie nowego planu restrukturyzacji. Wiadomo, że załoga będzie musiała liczyć się ze zwolnieniami i głębokimi cięciami w wydatkach firmy.

Całą sytuacje skomentował wiceminister skarbu Paweł Tamborski, cytowany przez tvpparlament.pl: "LOT potrzebuje głębokiej restrukturyzacji i drastycznych zmian. Jeżeli państwo ma udzielić pomocy, to ta pomoc musi mieć sens. Program restrukturyzacji ma doprowadzić do tego, że LOT ma na siebie zarabiać. Bez tego bez sensu jest używanie publicznych pieniędzy".

Sprawa dotacji dla Polskich Lini Lotniczych została skierowana do zbadania przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

@ Panie Andrzeju , ale Pan dziś przynudza .Ma Pan abonament na drugie życie że tak walczy ?
Potępia Pan wszystko w czambuł , czytać się nie daje .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lotniska nie są budowane z pieniędzy LOT'u, więc nie mają tu nic do rzeczy. Dreamlinery zostały zamówione dawno temu, poza tym samoloty aktualnie używane są już stare i trzeba je zmienić. A włączanie do tematu szynobusów to w ogóle nieporozumienie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Andrzeju , niech budują . Światowy kryzys nie będzie trwał wiecznie . Ludzie mają pracę . Na przyszłość jak znalazł .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie sytuacje jak w LOT -cie to dla PiS pożywka do kilku konferencji prasowych , wotum nieufności dla ministra , komisji śledczej .
Poszukiwany był inwestor strategiczny z udziałem mniejszościowym - PiS wówczas robił raban jak można sprzedawać polską markę . Tak źle i tak niedobrze .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz nagle partie opozycyjne chcą wyjaśnień i informacji, bo robi się szum w mediach. A wcześniej zbytnio ich to nie interesowało. Oczywiście jako pierwsze "wykazało" się Pis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.