Facebook Google+ Twitter

Państwowa Komisja Wyborcza chce głosowania przez internet

Państwowa Komisja Wyborcza rozważa wprowadzenie nowych form głosowania, np. listownie lub za pośrednictwem internetu - podała Katolicka Agencja Radiowa. Zmiany w formie głosowania mają być ułatwieniem dla osób niepełnosprawnym i Polaków mieszkających poza krajem.

PKW najbardziej chciałaby wprowadzić powszechne głosowanie elektroniczne. / Fot. Paweł Nowak/Dziennik ŁódzkiO nowych formach głosowania mówił przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz. Wspomniał m.in. o głosowaniu przez pełnomocników, listownie i przez internet. Umożliwienie głosowania osobom niepełnosprawnym za pośrednictwem pełnomocników, może w znaczny sposób wpłynąć na zainteresowanie chorych wyborami i przełożyć się na czynne w nich uczestnictwo. Obserwowane kolejki za granicą też skłaniają do podjęcia kroków i zmian, by możliwie usprawnić cały proces głosowania, a potem podsumowań.

PKW najbardziej chciałaby wprowadzić powszechne głosowanie elektroniczne. Zastrzega jednak, że taka zmiana byłaby kosztowna i konieczne byłoby znaczne wsparcie z budżetu państwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

to jest chyba jedyny pozytywny efekt tej wtopy z kartami
muszą się jakoś zrehabilitować...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i głosowanie (przez internet) musiałoby być jawne ... jak już do tego dojdą to temat najprawdopodobniej zniknie ... i dobrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.