Facebook Google+ Twitter

Państwowe szkoły nie tylko dla dziewic?

Rząd Republiki Indonezji odrzucił projekt kontrowersyjnej ustawy, by egzamin do szkół państwowych obejmował w przypadku kobiet obowiązkowy test na dziewictwo. Młode Indonezyjki odetchnęły z ulgą.

Małe Jawajki / Fot. Piotr ŚmieszekW czasie minionych kilku tygodni Indonezja stała się areną niesamowicie dziwnej debaty. Dotyczyła ona przyjęcia kontrowersyjnej ustawy o "poddawaniu testom na dziewictwo młodych dziewczyn, ubiegających się o przyjęcie do szkół państwowych".

Wczoraj w Dżakarcie rząd Republiki Indonezji oddalił, ten będący dyskryminacja płciową, niefortunny wniosek. Minister ds. kobiet, Wahyu Harmoto powiedział, iż ustawa taka, gdyby weszła w życie, naruszałaby prawa człowieka oraz byłaby również szkodliwa dla zdrowia psychicznego wchodzących w dorosłe życie młodych kobiet.

Warto dodać, iż pomysł ustawy zaproponowany został przez parlamentarzystę z sumatrzańskiej prowincji Jambi, Bambanga Bayu Suseno. Sumatra kolejny już raz wysyła sygnał, iż jest najbardziej fundamentalistyczną prowincją Archipelagu.

Mimo dużego poparcia społecznego dla wcześniejszych regulacji prawnych, dotyczących kontroli internetu oraz blokowaniu dostępu do pornografii w sieci, opinia publiczna tym razem odetchnęła z ulgą. Stało się tak, po tym jak prezydent oraz rząd Indonezji odrzucili "Ustawę o dziewicach", która dzięki temu (na szczęście dla wielu młodych Indonezyjek), spaliła na panewce i powędrowała do legislacyjnego kosza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

wnikliwy wywiad własny

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr Balkus
  • Piotr Balkus
  • 02.10.2010 04:17

A skad pewnosc, ze wiekszosc mlodych Indonezyjek jest za? Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.