Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4175 miejsce

Państwowe wskrzeszanie patriotyzmu

Patriotyzm nie jest czymś, o czym trzeba krzyczeć. Nie musi być utożsamiany z państwem, rozumianym jako władza. Głównym aspektem powinien być Naród, do którego należymy. Bo władza przychodzi i odchodzi, a Naród trwa.

Zdjęcie udostępnionyne na licencji Creative Commons 3.0 / Fot. Olek RemeszW serwisie Wiadomości24.pl trwa tydzień, podczas którego każdy może wyrazić swoje zdanie na temat patriotyzmu i udowodnić, dlaczego jest "cool". Nie jest zapewne przypadkowe, że taka debata odbywa się właśnie teraz. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić kolejne święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto się zatem zastanowić nad tym, czym jest patriotyzm i czy łatwo w dzisiejszej Polsce być patriotą.

Patriotyzm nie musi być "cool", nie powinien być sezonową modą. Choć - swoją drogą - można odnieść wrażenie, że w ostatnich kilku, kilkunastu miesiącach coraz częściej używa się takich pojęć, jak "patriotyzm", "patriota" etc. Jednocześnie środowiska lewicowe porównują tę grupę ludzi z "neofaszystami" lub "nacjonalistami", co słychać dobitnie w tzw. wiodących mediach.

Poczucie patriotyczne nie jest czymś, o czym trzeba krzyczeć. Nie trzeba się z tym afiszować. Należy to nosić w środku i pokazywać w czynach i codziennym postępowaniu, nie tylko w słowach. A ostatnie wydarzenia pokazują, że postawy patriotyczne nabierają coraz większej wartości.

Jednak patriotyzm nie jest smutny! To nie tylko pamięć o tragicznej historii naszego Narodu. Nie należy postrzegać Polski jako męczennika i ofiary wojen. Mieliśmy przecież wielkie chwile, byliśmy ogromnym mocarstwem, którego bał się świat. I w taki sposób powinniśmy myśleć, nie zapominając oczywiście o chwilach dla nas trudnych. Ale czasem trzeba upaść na dno, aby się podnieść. Naród polski wielokrotnie udowadniał, że potrafił wzbić się wysoko! Odzyskanie niepodległości jest przecież świętem radosnym, ważnym momentem dla nas wszystkich. Przecież świętujemy coś radosnego. Takie też powinno być nasze poczucie patriotyzmu.

Nie trzeba utożsamiać patriotyzmu z państwem, rozumianym jako władza. Głównym aspektem powinien być Naród, do którego należymy. Bo władza przychodzi i odchodzi, a Naród trwa ciągle. W poczynaniach władzy widać natomiast, że państwo i Naród, to dwa oddzielne byty. Nasza władza nie chce pomagać obywatelom, wręcz przeciwnie - utrudnia im życie, jak tylko może.

Fantastycznym przykładem "opiekuńczości" władz są wydarzenia z Marszem Niepodległości w tle. Jak powszechnie wiadomo, stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje 11 listopada pochód, w którym może wziąć udział kilkadziesiąt lub nawet kilkaset tys. osób. Z tej okazji policja, która według Konstytucji RP, powinna służyć narodowi, utrudnia jak tylko może organizację wyjazdów na tę imprezę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.