Facebook Google+ Twitter

Państwowość Izraela - propozycje dla Hamasu

Podobno Hamas nie stanie się dla Izraela partnerem do negocjacji, póki nie przyjmie wobec jego państwowości takiej postawy, jaką Izrael przejawia wobec państwowości Palestyny. Oto propozycja, jak Hamas powinien to uczynić.

Nabil al-Arabi (R) greeting Hamas leader Khaled Meshaal / Fot. EPAOd lat słyszymy tę samą żydowską śpiewkę: Izraela i Palestyny nie da się porównać. Palestyńczycy działają w ramach organizacji terrorystycznych a Izrael to demokratyczne państwo. Palestyńczycy dokonują zamachów, podczas gdy Izrael akcji antyterrorystycznych. Hamas chce zniszczenia Izraela, podczas gdy Izrael widziałby w swoim sąsiedztwie wolną Palestynę.

Arabowie nie chcą uznania państwa Izrael, podczas gdy Izrael uznaje wszystkich swoich sąsiadów.

Jak prawdziwy jest ostatni punkt tej wyliczanki przekonaliśmy się niedawno podczas głosowania w ONZ nad członkostwem Palestyny w tej organizacji, kiedy prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, proponując Izraelowi w zamian za poparcie tego wniosku uznanie Izraela przez Palestynę, w odpowiedzi spotkał się z gwałtownymi zabiegami Państwa Żydowskiego na arenie międzynarodowej, łącznie z nakłonieniem USA do wystąpienia z UNESCO, mającymi na celu zniechęcenie do poparcia tego wniosku tylu państw, ile się dało.

Ale identycznie dzieje się w każdej z wyżej wymienionych kwestii.
Za czasów Brytyjskiego Mandatu Palestyny działały na jego terenie takie, współpracujące z Trzecią Rzeszą przeciw Wielkiej Brytanii, żydowskie organizacje terrorystyczne jak Hagana, Irgun Cawi Leumi czy Lohamei Herut Israel, które wsławiły się takimi zamachami na Anglików, jak zamach na Hotel Króla Davida, w którym śmierć poniosło 91 osób, czy dokonany w 1944 roku zamach na lorda Waltera Moyne, brytyjskiego ministra.

Po wojnie organizacje te zostały przekształcone w działające do dzisiaj Siły Zbrojne Izraela. Te żydowskie organizacje posiadają więc historię podobną do historii palestyńskich organizacji sprawujących władzę w Strefie Gazy i Libanie. Takie partie polityczne jak Hamas czy Hezbollah (arab. „partia Boga”) w początkach swojej działalności używały metod terrorystycznych, ale obecnie zwyciężają w demokratycznych wyborach, sprawując władzę w swoich państwach, więc nie ma powodu, aby zarządzane przez nie akcje militarne traktować inaczej niż akcje militarne zarządzane przez partie polityczne władające Izraelem. Takie choćby, jak odpowiedzialne za wiele zborni, Likud czy Kadima.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

QWERTY
  • QWERTY
  • 27.12.2011 16:41

A co takiego ten tekst robi w dziale wiadomosci? Kiedys byl tu specjalny dzial na opinie, felietony itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dlaczego nasi naukowcy nie wyjaśniają nam tego zjawiska? Musi być głębsza przyczyna braku stabilności w tym regionie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
DeO
  • DeO
  • 27.12.2011 06:38

Ten artykuł w wyraźny sposób dał odpowiedź na wiele pytań .Dlaczego Żydzi chcą ociekać z Izraela i zrobić sobie inne przyjazne albo ich nowe państwo .Kto wypycha Jarosława Kaczyńskiego do władzy i dlaczego daje na to tak potężne kwoty i wsparcie. .Kto chce z Polski zrobić JUDOPOLONIĘ .Komu tak mocno przeszkadza , że Polska jest w Unii Europejskiej .Kto ciągle nas Polaków ośmiesza i wymyśla obraźliwe sformowania .Komu tak bardzo zależy abyśmy my jako Polacy czuli się we własnym kraju tak jak obecnie PALESTYŃCZYCY .Kto w 1939 roku nie wpuścił statków z uciekinierami z Europy do USA ?!Kto jest współwinny , że ci nieszczęśnicy skończyli swój żywot w piecach krematoryjnych obozów koncentracyjnych .Kto psuje opinie Żydom , tym uczciwym Żydom co są zakorzenieni w kulturze zachodniej i są lojalnymi obywatelami tych krajów .Kto???Kto?Kto do licha robi to wszystko?!!!CEL JEST JASNY !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.