Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16752 miejsce

Państwowy Instytut Wydawniczy uruchomił internetowy antykwariat. W ofercie setki książek

Państwowy Instytut Wydawniczy uruchomił internetowy antykwariat. Na stronie instytutu znajdziemy dzieła Shakespeare'a, Prusa, poezję Białoszewskiego i ks. Twardowskiego, ale też książki naukowe.

 / Fot. CC0 Public DomainPomysł utworzenia internetowego antykwariatu zrodził się pod koniec 2015 roku, po ogromnym sukcesie, organizowanego po raz pierwszy od lat, kiermaszu przy ul. Foksal. - Grudniowy kiermasz spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Wiele osób żałowało, że starsze pozycje można kupować jedynie w Warszawie. Otwierając antykwariat, wychodzimy na przeciw czytelnikom z całej Polski oraz z zagranicy - mówi Wioleta Prządak, prezes zarządu Wydawnictwa PiW.

Od 22 lutego w specjalnym sklepie internetowym (na stronie piw.pl/antykwariat) znajdziemy kilkaset tytułów wydanych przez PIW w ciągu ostatnich 70 lat. Wśród nich znajdą się m.in. książki takich autorów, jak: Stanisław Ignacy Witkiewicz, Mieczysław Jastrun, Jan Lechoń, Tadeusz Różewicz, Julian Przyboś, Emil Zegadłowicz, Rafał Wojaczek, Władysław Broniewski, Zygmunt Krasiński, Jan Kochanowski, Aleksander Fredro, Cyprian Kamil Norwid, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, William Szekspir, Joseph Conrad, Leopold Staff, William Faulkner, James Joyce, Henryk Ibsen, Fiodor Dostojewski, Umberto Eco, Susan Sontag, Bohumil Hrabal, Ernest Hemingway i wielu innych.

- Ceny w naszym internetowym antykwariacie będą bardzo zróżnicowane. Będą zależne od popularności, autora i dostępności danego tytułu. Jednak z całą pewnością nie będą to ceny "księgarskie". Ceny będą się zaczynały już od 5 złotych - dodaje Wioleta Prządak.

Po uruchomieniu antykwariatu, robiąc zakupy na stronie piw.pl, będzie można połączyć zakupione książki z antykwariatu z produktami ze sklepu z nowościami.

Książki, których nie znajdziecie w antykwariacie, a są w ofercie wydawnictwa, będzie można kupić 3 marca na kiermaszu. W sprzedaży znajdzie się kilka tysięcy tytułów wydanych przez PiW w ciągu ostatnich 70 lat - starocie, książki magazynowane, dublety, nadwyżki nakładów oraz defekty. Wszystkie książki w przedziałach cenowych od 2 do 25 zł (nie dotyczy nowości). Nowości wydawnicze podczas kiermaszu będzie można kupić z 30-procentowym rabatem.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To dobre wieści - dzięki. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.