Facebook Google+ Twitter

Papamobilem Jana Pawła II pojedziesz na... imprezę

Dawny papamobile Jana Pawła II już niedługo będzie można wynająć i pojechać nim na imprezę, wieczór kawalerski czy też zwyczajną wycieczkę. Za godzinę wynajmu zapłacimy 300 euro. Kto wpadł na taki pomysł?

 / Fot. Caiodovalle, Wikimedia CommonsPapamobile, którym po raz pierwszy Jan Paweł II przyjechał na pielgrzymkę do Irlandii, obecnie jest w posiadaniu dublińskiego właściciela Muzeum Figur Woskowych Paddy'ego Dunninga. Będzie można nim pojechać na wieczór kawalerski, imprezę, czy też wycieczkę turystyczną. Opłata za godzinę wynajmu papieskiego pojazdu jest dość wysoka i wynosi 300 euro - informuje rmf24.pl.

Jak podaje tvn24.pl, rzeczniczka dublińskiego muzeum tak tłumaczy tę inicjatywę: "jego intencją jest uszanowanie celu, któremu pierwotnie pojazd służył, ale placówka jest otwarta na różne propozycje".

Renowacja papamobile, która miała miejsce w ostatnich latach, kosztowała około 60 tys. zł. Pojazd otrzymał nowe podwozie, wymieniono w nim też fotel. Pomimo remontu, samochód zachował kolory Stolicy Apostolskiej (żółty i biały), a na dachu ma wciąż balkonik widokowy i tron papieski. Jego pojemność poszerzono do 14 miejsc do siedzenia.

Jak podaje polskieradio.pl, Dunning planuje także zorganizować podróż papamobile po całej Irlandii. Ma ona wesprzeć na duchu rodaków w czasie kryzysu gospodarczego.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zdjęcie jest nieco mylące. Pojazd z opisu to spory pawilonik zamontowany na ciężarówce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.